Rewelacja sezonu PlusLigi wraca do Asseco Resovii!

Siatkówka
Rewelacja sezonu PlusLigi wraca do Asseco Resovii!
fot. PAP
Nicolas Szerszeń wraca do Asseco Resovii.

Wypożyczony przed sezonem 2019/20 z Asseco Resovii do MKS Ślepsk Malow Suwałki Nicolas Szerszeń, wraca do swojego macierzystego klubu. 23-letni przyjmujący w barwach biało-niebieskich zaliczył bardzo udane rozgrywki.

Szerszeń trafił do Suwałk na roczne wypożyczenie z Asseco Resovii. W barwach biało-niebieskich rozegrał 24 spotkania, w których zdobył aż 407 punktów. Był jednym z filarów zespołu prowadzonego przez trenera Andrzeja Kowala i trzecim najlepiej punktującym siatkarzem w PlusLidze. Ma na swoim koncie również 5 tytułów MVP. Szerszeń imponował przede wszystkim bardzo stabilną i regularną zagrywką. W tym elemencie, w sezonie 2019/20 nie miał sobie równych na polskich parkietach! Zaliczył aż 49 asów serwisowych i wygrał w rankingu najlepiej serwujących PlusLigi, wyprzedzając Karola Butryna (43) i Bartosza Kwolka (42).


Siatkarz wyleciał do Stanów Zjednoczonych, gdzie będzie trenował indywidualnie oraz spędzał czas z rodziną.


– Po zakończeniu okresu ochronnego, związanego z epidemią koronawirusa, wrócę do trenowania indywidualnego na uniwersytecie w USA. Następnie rozpocznę przygotowania do sezonu 2020/21 w Rzeszowie, dokąd wracam – powiedział Szerszeń w rozmowie ze stroną slepsksuwalki.pl.


– Bardzo chciałbym podziękować za całe okazane wsparcie. Myślę, że moglibyśmy zagrać jeszcze kilka porządnych spotkań i dać z siebie maksimum. Sezon zakończył się nietypowo, ale wszyscy pokazaliśmy, że siatkówka stoi w Suwałkach na najwyższym poziomie – stwierdził.


Zobacz: Bełchatowska pszczoła bez szans w starciu z Szerszeniem! (WIDEO)


Za swe najlepsze spotkanie w obecnym sezonie siatkarz uznał rozegrany 9 lutego mecz 24. kolejki przeciwko PGE Skrze Bełchatów (3:1):


– Zdobyłem w nim 20 punktów, solidna zaliczka. Cały zespół zagrał naprawdę dobrze i można powiedzieć, że na 100 procent swoich możliwości. Kibice również dołożyli do tego "cegiełkę" – przyznał Szerszeń.

RM, Polsat Sport, slepsksuwalki.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze