Stoch zdradził, czym zajmie się na emeryturze

Zimowe
Stoch zdradził, czym zajmie się na emeryturze
fot. PAP
Kamil Stoch ujawnił, czym zajmie się po zakończeniu kariery skoczka.

Ostatnio w środowisku sportowym można było usłyszeć informacje w związku z zakończeniem kariery Kamila Stocha. Kibice skoków narciarskich mogą odetchnąć z ulgą. Trzykrotny mistrz olimpijski będzie skakał w następnym sezonie. Czym się zajmie na emeryturze?

32-latek przyszłość wiąże z klubem KS Eve-nement Zakopane, który założył kilka lat temu z żoną.

 

Jest tam coraz więcej młodych zawodników i kiedyś chciałbym się w nim bardziej udzielać. To znaczy pomagać przyszłym mistrzom, przekazywać im doświadczenie i wiedzie. Inna sprawa, że skoki się zmieniają i to, co powiem młodym dzisiaj, może za dziesięć lat być nieaktualne - powiedział Stoch w rozmowie z "Przeglądem Sportowym”.

 

Zobacz: Legenda skoków nie myśli o zakończeniu kariery! "Będę trenował jeszcze więcej"

 

W jakiej roli polski skoczek wyobraża sobie pracę w klubie?

 

Bardziej trener. Nie jestem dobrą osobą do organizacji. Potrzebuję, żeby ktoś myślał za mnie. Jestem bardziej człowiekiem, który wykonuje polecenia, a nie zleca. Rola trenera wiąże się z kwestiami organizacyjnymi, więc tutaj będę miał pole do rozwoju - tłumaczy.

 

Cały świat zatrzymał się z powodu pandemii koronawirusa. Zatrzymały się również skoki narciarskie. Jak spędza ten trudny czas Stoch?

 

Zobacz: Cięcia dotknęły Stocha! Polski skoczek otrzyma dużo mniejszą wypłatę za triumf w Raw Air

 

- Na razie siedzimy w domach jak wszyscy. My, jako sportowcy, też powinniśmy dać przykład i zastosować się do obecnych wytycznych, a tym samym zadbać o innych. Póki co urlop mam więc w domu. Zdaję sobie sprawę, że dla wielu ludzi to trudna sytuacja, ale dla mnie takie siedzenie nie jest złe. Jestem w domu z żoną po całej zimie spędzonej na wyjazdach i mogę się nacieszyć rodziną i czasem dla siebie. Wychodzę tylko w najpilniejszych sprawach - przyznaje.

 

Polak ubiegły sezon zakończył na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Triumfował też w cyklu Raw Air, który został przedwcześnie przerwany z powodu pandemii.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie