UFC 249: Khabib wypadł z karty walk! Hitowe zastępstwo

Sporty walki
UFC 249: Khabib wypadł z karty walk! Hitowe zastępstwo
fot. Polsat Sport
Tony Ferguson - Justin Gaethje na UFC 249 o tymczasowy pas wagi lekkiej.

Największa organizacja MMA na świecie poinformowała o zmianach w karcie walk UFC 249. O tymczasowy pas wagi lekkiej powalczą Tony Ferguson (25-3, 12 KO, 8 SUB) oraz Justin Gaethje (21-2, 18 KO, 1 SUB). Gala odbędzie się 'gdziekolwiek na świecie".

Początkowo z Fergusonem miał rywalizować Khabib Nurmagomedov. Organizacja UFC po raz piąty spróbowała zestawić tych dwóch zawodników, którzy są uważani za najlepszych w dywizji do 70 kilogramów na świecie. Za każdym razem coś stawało jednak na drodze, a kolejne powody były coraz bardziej niewytłumaczalne. Niektórzy myśleli, że nad tym starciem ciąży jakieś fatum.

 

Kiedy wydawało się, że wszystko idzie po myśli, to świat został sparaliżowany pandemią koronawirusa. Organizacja UFC robiła wszystko, by do hitowego starcia doszło zgodnie z planem. To się jednak nie udało. Gala UFC 249 miała się odbyć w Nowym Jorku, lecz w połowie marca Komisja Sportowa tamtejszego stanu ogłosiła, że to wydarzenie na pewno nie będzie przez nią sankcjonowane. Mówiło się też o Zjednoczonych Emiratach Arabskich, jednak kiedy Khabib musiał przetransportować się do Dagestanu, to sytuacja się skomplikowała.

Zobacz także: Wściekły Khabib nie może walczyć na UFC 249

 

Mistrz wagi lekkiej przebywa w Rosji, gdzie granice są zamknięte. Nie może więc podróżować do innych krajów. Fani MMA pogodzili się już tym, że do hitowej walki nie dojdzie, ale też zaakceptowali, że ciekawa gala również się nie odbędzie. Szef UFC Dana White przekonywał, że wydarzenie dojdzie do skutki - nawet mimo nieobecności Khabiba.

 

W poniedziałkowy wieczór otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie o zastępstwie. W miejsce mistrza wskakuje piekielnie mocny Justin Gaethje, który wygrał trzy ostatnie starcia w pierwszych rundach. Jego styl przepełniony jest krwią i brutalną walką, ale podobnie jest w przypadku Fergusona, który ma na koncie aż 12 zwycięstw.

Swojego zachwytu nie mógł ukryć White.

- Walka jest podpisana! Gdziekolwiek na świecie - napisał szef UFC.

Czy to może być ciekawa walka? Ferguson na 15 walk otrzymał dziewięć bonusów, a Gaethje na sześć pojedynków - siedem.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze