W Australii myślą o skoszarowaniu rugbistów na wyspie

Inne
W Australii myślą o skoszarowaniu rugbistów na wyspie
Fot. PAP

Zawodnicy 16 drużyny ligi rugby w Australii, jednego z najpopularniejszych sportów na antypodach, w dobie pandemii koronawirusa mogliby zostać skoszarowani i poddani kwarantannie na jednej z wysp. To miałoby umożliwić wznowienie zawieszonych rozgrywek.

16 drużyn zostałoby ulokowanych w kurorcie na wyspie Moreton u wybrzeży Brisbane w stanie Queensland. Następnie, po przejściu kwarantanny przez zawodników, rywalizacja byłaby wznowiona, oczywiście bez udziału publiczności.

 

Ekipy, przy zachowaniu szczególnych obostrzeń sanitarnych, byłyby przewożone na stadiony na stały ląd i tam rozgrywały mecze transmitowane przez telewizję. To pomysł jednego z menadżerów hoteli na tej wyspie.

Zobacz: Lekarz francuskiego klubu popełnił samobójstwo. Był zakażony koronawirusem

 

Władze National Rugby League (NRL), które chcą wznowienia rozgrywek przerwanych 22 marca zaledwie po dwóch kolejkach, uznały, że pomysł jest wart rozważenia. Dyrektor generalny NRL Todd Greenberg powiedział CNN, że nie jest to jedyna propozycja dotycząca warunków wznowienia ligi i wszystkie będą dokładnie rozpatrzone.

 

3 kwietnia liga zawarła porozumienie z zawodnikami dotyczące ich wynagrodzeń, jeśli rozgrywki nie zostaną wznowione. Rugbiści zgodzili się, że nie zostanie im wówczas wypłaconych pięć miesięcznych pensji.

 

W Australii liczba zakażonych wirusem przekroczyła 5500. Z powodu COVID-19 zmarły 34 osoby.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

MB, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze