Wielkoszlemowy British Open oficjalnie odwołany

Inne
Wielkoszlemowy British Open oficjalnie odwołany
fot. PAP
Wielkoszlemowy British Open oficjalnie odwołany

Organizatorzy 149. edycji British Open w golfie zdecydowali o odwołaniu tegorocznej imprezy z powodu pandemii koronawirusa. To oficjalne potwierdzenie informacji, podanej przez magazyn "Golf Digest" w ubiegłym tygodniu.

Turniej miał się rozpocząć 16 lipca w Royal St. George's Golf Club w hrabstwie Kent w południowowschodniej Anglii. Został odwołany po raz pierwszy od 1945 roku.

 

Zgodnie z wydanym w tej sprawie komunikatem nie jest brana pod uwagę możliwość przełożenia zawodów na inny termin. "Kolejny turniej w St George's zostanie rozegrany w 2021 roku" - napisano.

 

Dyrektor firmy-organizatora R&A Martin Slumbers przyznał, że decyzje podejmowane były "z ciężkim sercem".


Zobacz także: Utrzymanie pól golfowych w czasie pandemii wyzwaniem dla greenkeeperów

 

Zdajemy sobie sprawę, że to ogromne rozczarowanie dla wielu osób na całym świecie, ale ta pandemia silnie wpływa na Zjednoczone Królestwo i musimy być odpowiedzialni. Zapewniam, że analizowaliśmy opcje rozegrania British Open w innym terminie w tym roku, ale to nie będzie możliwe" - przyznał.

 

British Open to już czwarty wielkoszlemowy turniej golfowy, który nie odbędzie się w pierwotnie planowanym terminie. W poniedziałek potwierdzono też przełożenie US Open, który miał się odbyć 18-21 czerwca na polu Winged Foot w Mamaroneck w stanie Nowy Jork. Impreza odbędzie się w tym samym miejscu 17-20 września.

 

Jako pierwszy przełożono słynny US Masters w Auguście, który miał być rozegrany w dniach 9-12 kwietnia. Podobnie postąpiono w przypadku PGA Championship, w którym światowa czołówka miała rywalizować między 14 a 17 maja.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze