Boniek prezesem PZPN do 2021 roku?

Piłka nożna
Boniek prezesem PZPN do 2021 roku?
fot. CyfraSport
Na mocy najnowszych zmian Zbigniew Boniek pozostanie prezesem PZPN do 2021 roku.

Zbigniew Boniek jest prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej od 2012 roku. Dwie kadencje to maksymalny okres rządów na tym stanowisku. Wybory nowego sternika związku miały się odbyć jesienią, jednak w związku z obecną sytuacją Boniek może przez kolejny rok kierować polską piłką.

W 2012 roku rozpoczęła się pierwsza kadencja rządów Bońka na stanowisku prezesa PZPN. Zastąpił on Grzegorza Latę. W 2016 roku po raz kolejny zebrał najwięcej głosów i tym samym rozpoczął drugą kadencję. Jesienią miały się odbyć wybory, w których nie mógłby już wziąć udziału.


Zobacz: Son przejdzie piekło w koreańskiej armii? "Będzie zamknięty w komorze gazowej"


Wydaje się, że rządy byłego reprezentanta mogą potrwać łącznie 9 lat. Nowa ustawa tzw. Tarcza Antykryzysowa 2.0 przewiduje taką możliwość.

 

 

- W przypadku upływu kadencji organów polskiego związku sportowego do 31 grudnia 2020 kadencja tych organów ulega przedłużeniu do 30 września 2021 roku - widnieje w zapisie rekomendowanym przez Polski Komitet Olimpijski.


Zobacz: Prezes La Liga: Anulowanie sezonu nie wchodzi w grę


W czasie trwającej obecnie pandemii koronawirusa PZPN stworzył pakiet pomocowy dla polskich klubów o wartości 116 milionów złotych. Na tę kwotę składa się m.in. dofinansowanie dla klubów czterech najwyższych lig wynoszące razem 50 milionów złotych, z czego klubu ekstraklasy otrzymają 30 milionów, ale z przeznaczeniem na wsparcie szkolenia dzieci i młodzieży.


Obecna sytuacja sprawiła, że piłkarskie rozgrywki ligowe w większości krajów są wstrzymane. Ostatni mecz w Polsce rozegrano 9 marca, a przerwa ma potrwać co najmniej do 26 kwietnia.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze