Dramat w Chorwacji. Siedziba federacji siatkarskiej zniszczona po trzęsieniu ziemi

Siatkówka
Dramat w Chorwacji. Siedziba federacji siatkarskiej zniszczona po trzęsieniu ziemi
fot. Twitter
W Chorwacji doszło do trzęsienia ziemi. Zniszczona została siedziba siatkarskiej federacji.

Do dramatycznych scen doszło niedawno w Chorwacji, a konkretnie w Zagrzebiu, gdzie mieszkańcy tego miasta doświadczyli trzęsienia ziemi. W efekcie czego została zniszczona m.in. siedziba tamtejszej federacji siatkówki.

Do sytuacji doszło pod koniec marca. Ze względu na pandemię koronawirusa oraz wczesną godzinę, w pobliżu zdarzenia nie było zbyt wielu ludzi. Ostateczny bilans to kilkoro rannych oraz jedna ofiara - 15-latka, która zmarła w skutek odniesionych ran.

 

Zobacz także: Stenzel: Tęsknię za normalnym życiem


– Po szóstej obudziła mnie z krzykiem przerażona żona. WBudynek, w którym mieściła się siedziba siatkarskiej federacji uległ zniszczeniu i w trosce o bezpieczeństwo został zamknięty, a tamtejsi pracownicy są obecnie zmuszeni do pracy zdalnej w swoich domach.


Chorwacja zmaga się nie tylko z epidemią koronawirusa, ale także z trzęsieniem ziemi, które miało miejsce w niedzielny poranek w stolicy kraju. W Zagrzebiu, gdzie piłkarzem tamtejszego Dinamo jest Damian Kądzior, zniszczonych zostało wiele budynków, w tym szpitale, które trzeba była ewakuować. Szacuje się, że było to najsilniejsze trzęsienie ziemi w Chorwacji od 140 lat.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze