FIFA rekomenduje klubom przedłużanie kończących się 30 czerwca umów piłkarzy

Piłka nożna
FIFA rekomenduje klubom przedłużanie kończących się 30 czerwca umów piłkarzy
fot. PAP
Prezydentem FIFA jest Gianni Infantino.

Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) rekomenduje wszystkim klubom przedłużenie kontraktów z piłkarzami, którym kończą się umowy 30 czerwca. "Chodzi o to, by kluby miały możliwość dokończenia sezonu w tym samym składzie" - napisano w komunikacie.

Wszystkie - oprócz białoruskiej - ligi w Europie są zawieszone. Także na świecie w niewielu krajach gra się teraz w futbol. Powodem jest szerzący się koronawirus, który sparaliżował sportowy kalendarz.

 

Już teraz wiadomo, że ligi na pewno nie skończą swoich rozgrywek w terminie. Trwają przymiarki do ich dokończenia, a możliwe terminy to nawet koniec lipca, choć w obecnej sytuacji wydaje się to wątpliwe. Wiele kontraktów kończy się jednak 30 czerwca, a to oznaczałoby, że niektóre kluby nie miałyby pełnej obsady, jeśli ligi miałyby trwać dłużej.

 

Dlatego FIFA rekomenduje klubom, by przedłużyły kontrakty, a w umowach był zapis "do końca sezonu", bez wyraźnej daty. Także okno transferowe powinno zostać dopasowane do sytuacji w ligach.


Prezes angielskiej federacji ostrzega przed bankructwem klubów

"Mamy nadzieję, że nasze rekomendacje spotkają się z przychylnością na całym świecie. Nawet jeśli te propozycje nie rozwiązują wszystkich problemów, to mamy nadzieję, że zapewnią przynajmniej pewien rodzaj stabilności" - powiedział szef FIFA Gianni Infantino.

 

Pandemia koronawirusa spowodowała, że cały sportowy świat zamarł. Nie odbywają się żadne zawody, mityngi, turnieje. Zawieszone są ligi, a dwie największe imprezy 2020 roku - piłkarskie mistrzostwa Europy i igrzyska olimpijskie w Tokio - zostały przesunięte o rok. Według oficjalnych danych zainfekowanych jest ponad 1,3 mln ludzi, a zmarło ponad 78 tys.

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze