Formuła 1: Wynagrodzenie kierownictwa serii obniżone o 20 procent

Moto
Formuła 1: Wynagrodzenie kierownictwa serii obniżone o 20 procent
fot. PAP
Formuła 1 odwołała wszystkie wyścigi przynajmniej do czerwca.

Kierownictwo Formuły 1, w tym szef Chase Carey oraz dyrektor sportowy Ross Brawn, zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń o 20 procent. To efekt pandemii koronawirusa, która zaatakowała cały świat, a sezon wyścigów został zawieszony.

Obniżenie pensji dotyczy w sumie 17 osób ze ścisłego kierownictwa. Dodatkowo 500 pracowników zostało wysłanych na przymusowy urlop. "To nie zostało przyjęte z zadowoleniem" - napisał dziennik "Daily Mail".

 

Formuła 1 odwołała wszystkie wyścigi przynajmniej do czerwca. Na razie nie wiadomo, jak kalendarz będzie wyglądać. Teamy McLaren, Williams i Racing Point - walcząc z kryzysem - także wysłały wielu swoich pracowników na urlopy.

 

Pandemia koronawirusa spowodowała, że cały sportowy świat zamarł. Nie odbywają się żadne zawody, mityngi, turnieje. Zawieszone są ligi, a dwie największe imprezy 2020 roku - piłkarskie mistrzostwa Europy i igrzyska olimpijskie w Tokio - zostały przesunięte o rok. Według oficjalnych danych zainfekowanych jest ponad 1,3 mln ludzi, a zmarło ponad 78 tys.

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze