Indykpol AZS Olsztyn podjął decyzję w sprawie trenera na przyszły sezon

Siatkówka
Indykpol AZS Olsztyn podjął decyzję w sprawie trenera na przyszły sezon
fot. Cyfrasport
Castellani poprowadzi akademików z Olsztyna także w kolejnym sezonie PlusLigi.

Włodarze Indykpolu AZS Olsztyn poinformowali o przedłużeniu kontraktu na kolejny sezon z Danielem Castellanim. Sam zainteresowany również wypowiedział się na ten temat za pośrednictwem mediów społecznościowych.

W dobie pandemii koronawirusa mało kto myśli o rywalizacji sportowej, zwłaszcza w przypadku siatkarzy PlusLigi, których rozgrywki zostały przedwcześnie zakończone. Zawodnicy z Olsztyna ostatecznie uplasowali się na ósmej lokacie i duża w tym zasługa Castellaniego, który w trakcie sezonu przejął schedę po Włochu, Paolo Montagnanim.

 

Zobacz także: Klub PlusLigi czeka rewolucja kadrowa! Odejdą kluczowi gracze

 

Olsztynianie, zanim rozgrywki zostały wstrzymane i następnie zakończone, złapali wiatr w żagle i niewykluczone, że na koniec sezonu mogliby powalczyć o coś więcej niż środek tabeli. Z tego powodu włodarze klubu postanowili przedłużyć kontrakt z Argentyńczykiem. Sam zainteresowany przekazał kibicom miłą nowinę za pośrednictwem mediów społecznościowych.

 

- Bardzo cieszę się, że zostaję w Olsztynie na kolejny sezon, lecz teraz proszę abyście zostali wszyscy w domu. Mam nadzieję, że zobaczymy się w Uranii już na jesieni - zaznaczył.

Castellani to były selekcjoner reprezentacji Polski. Z Biało-Czerwonymi pracował w latach 2009-2010 i wywalczył mistrzostwo Europy. Sukcesy osiągał także na niwie klubowej. Z PGE Skrą Bełchatów zdobył trzy mistrzostwa Polski, dwa Puchary Polski oraz brązowy medal w Lidze Mistrzów, natomiast z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle sięgnął po wicemistrzostwo kraju, Puchar Polski i zajął czwarte miejsce w Champions League.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze