Tokio 2021: Kwalifikacje muszą zakończyć się do 29 czerwca 2021

Inne
Tokio 2021: Kwalifikacje muszą zakończyć się do 29 czerwca 2021
fot. PAP
MKOl ogłosił, że zmieniły się także terminy uzyskiwania kwalifikacji.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) poinformował, że kwalifikacje do przyszłorocznych igrzysk w Tokio powinny zakończyć się do 29 czerwca 2021. Federacje poszczególnych dyscyplin mogą jednak narzucić własne terminy.

Igrzyska pierwotnie miały się odbyć na przełomie lipca i sierpnia tego roku, ale z powodu pandemii koronawirusa przełożono je o rok. Teraz MKOl ogłosił, że zmieniły się także terminy uzyskiwania kwalifikacji.

 

Ostateczny termin zgłoszeń sportowców minie 5 lipca 2021. Zawodnicy, którzy już uzyskali kwalifikacje, zachowają je. Do tej pory 57 procent wszystkich kwalifikacji zakończono. Do obsadzenia jest jeszcze ok. pięć tysięcy miejsc startowych.


Heynen: Igrzyska przełożone na 2021 rok? Widzę same plusy!

Obecnie nie jest możliwe przeprowadzenie jakichkolwiek kwalifikacji. Sportowcy często nie mają gdzie trenować, wszystkie obiekty są zamknięte. Część zawodników poddawana jest kwarantannie, a sportowy kalendarz przestał praktycznie istnieć.

 

Pandemia koronawirusa spowodowała, że cały sportowy świat zamarł. Nie odbywają się żadne zawody, mityngi, turnieje. Zawieszone są ligi, a dwie największe imprezy 2020 roku - piłkarskie mistrzostwa Europy i igrzyska olimpijskie w Tokio - zostały przesunięte o rok. Według oficjalnych danych zainfekowanych jest ponad 1,4 mln ludzi, a zmarło ponad 81 tys.

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze