Ujawniono, jak mają wyglądać mecze Bundesligi po wznowieniu rozgrywek

Piłka nożna
Ujawniono, jak mają wyglądać mecze Bundesligi po wznowieniu rozgrywek
fot. PAP
Kiedy ponownie zobaczmy na ligowym boisku Roberta Lewandowskiego?

Władze niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej planują mecze bez publiczności, podczas których na stadionie znajdowałoby się nie więcej niż 239 osób - poinformował dziennik "Bild". Rozgrywki są wstrzymane co najmniej do końca kwietnia z powodu pandemii koronawirusa.

Zwykle dobrze poinformowany dział sportowy "Bilda" w swoich doniesieniach powołuje się na plany zarządzającej profesjonalnymi rozgrywkami w Niemczech Deutsche Fussball Liga (DFL).

 

Na płycie boiska mogłoby przebywać dokładnie 126 osób, w tym obie drużyny wraz z rezerwowymi, łącznie ośmioro trenerów i lekarzy na zespół oraz 36 pracowników telewizji. Zredukowano by także liczbę chłopców podających piłki - z 12 do czterech.

 

Pozostałe 113 osób zasiadłoby na trybunach, w tej grupie znalazłoby się 30 dziennikarzy. Nie byłoby miejsca dla kibiców nawet w strefie VIP, nie byłby prowadzony catering. Wokół stadionu rozstawiono by ok. 50 funkcjonariuszy porządkowych, którzy dbaliby o to, aby kibice nie zbierali się w jego okolicach.


CZYTAJ TEŻ: Co dalej z rozgrywkami Bundesligi? "Niemcy bardzo chcą dokończyć sezon"

 

Ostatni przed przerwą mecz Bundesligi odbył się 11 marca. Wówczas Borussia Moenchengladbach pokonała u siebie FC Koeln 2:1 także przy pustych trybunach. Na stadionie Borussia-Park znalazło się wtedy jednak ok. 600 osób.

 

Pod koniec marca władze ekstraklasy i jej zaplecza uzgodniły z klubami, że spowodowana pandemią przerwa potrwa do 30 kwietnia. Można jednak spodziewać się wydłużenia tego okresu w obliczu decyzji podejmowanych przez niektóre inne kraje, np. Holandię, gdzie nie będzie żadnych spotkań, nawet bez kibiców, przynajmniej do 1 czerwca.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie