Juventus pożegna się z gwiazdami? Ronaldo i Szczęsny mogą opuścić Turyn

Piłka nożna
Juventus pożegna się z gwiazdami? Ronaldo i Szczęsny mogą opuścić Turyn
fot. PAP
Wojciech Szczęsny i Cristiano Ronaldo mogą niebawem opuścić Juventus.

Włoskie media informują, że w letnim okienku transferowym Juventus może opuścić kilku kluczowych zawodników. Pandemia koronawirusa może doprowadzić do przymusowego wyprzedania piłkarzy. Wśród tych, którzy mogą opuścić Turyn, są Cristiano Ronaldo i Wojciech Szczęsny.

Pandemię koronawirusa zaczynają odczuwać największe europejskie marki. Juventus w ostatnich latach nie bał się wydawać dużych kwot, a co za tym idzie budżet klubu z Turynu może w obecnej sytuacji bardzo ucierpieć. Zdaniem "Corriere dello Sport" "Stara Dama" będzie szukała pieniędzy na sprzedaży swoich gwiazd, zwłaszcza tych, które zarabiają najwięcej.

Legenda Milanu pokonała koronawirusa

Oczywiście najlepiej opłacanym zawodnikiem jest Ronaldo. Portugalczyk za sezon gry inkasuje 31 mln euro. To właśnie pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki może już w najbliższe lato pożegnać się z Juventusem. Jak ujawniają włoskie media, klub z Turynu będzie chciał za niego nie mniej niż 55 mln euro.

Nie tylko Ronaldo może się pożegnać z mistrzem Włoch. W lutym Szczęsny przedłużył umowę ze "Starą Damą" do 2024 roku, ale jak informują media, jeżeli pojawi się dobra oferta za Polaka, to klub pozwoli mu odejść. Bramkarz reprezentacji Polski na mocy nowej umowy ma zarabiać w Turynie 7 mln za sezon.

Bereszyński wyzdrowiał! Polak nie jest już zakażony koronawirusem

Ronaldo do Juventusu trafił w lipcu 2018 roku za 117 mln euro. Od tej pory rozegrał 75 spotkań, strzelił 53 gole i zanotował 14 asyst. Szczęsny jest w klubie rok dłużej, a Arsenal zainkasował za Polaka 14 mln.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie