Nietypowy hotel miejscem gali UFC 249

Sporty walki
Nietypowy hotel miejscem gali UFC 249
fot. PAP

W ostatnich tygodniach prezydent UFC, Dana White poszukiwał nowej lokalizacji gali UFC 249. Jak informuje "New York Times" amerykańska organizacja w końcu znalazła odpowiednie miejsce.

Wydaje się, że sternik największej organizacji MMA na świecie w końcu znalazł odpowiednie miejsce dla gali UFC 249. "New York Times" podaje, że wydarzenie odbędzie się w Tachi Palace Casino Resort. Obiekt ten znajduje się na terenie rezerwatu Indian w Kalifornii. W przeszłości organizowano już tam mniejsze eventy tego rodzaju. W takich miejscach władze państwowe z reguły nie ingerują w lokalne prawo, dlatego też nie trzeba będzie przestrzegać zakazu zgromadzeń. Oczywiście gala ma się odbyć bez publiczności oraz z udziałem możliwie jak najmniejszej liczby osób.

Były podwójny mistrz o organizacji gali UFC 249. "To będzie bezpieczne"

Zamieszanie wokół gali UFC 249 trwa już od kilku tygodni. Początkowo miała się odbyć w Nowym Jorku. W związku z pandemią koronawirusa organizacja musiała zrezygnować z tej lokalizacji. Zaczęto spekulować, gdzie w miarę bezpiecznych okolicznościach można zorganizować event. Początkowo walką wieczoru gali miał być pojedynek Khabiba Nurmagomedova z Tonym Fergusonem. W przeszłości aż czterokrotnie próbowano doprowadzić do tego starcia. Zawsze coś stawało na drodze. Tym razem było podobnie.
 
Dramatyczne chwile czołowego zawodnika UFC! "Najtrudniejsza walka w życiu"
 
Rosjanin opuścił Stany Zjednoczone i przeniósł się do ZEA. Tam jednak został wstrzymany na lotnisku i ostatecznie poleciał do Rosji, gdzie kontynuował treningi. Wtedy pojawił się kolejny problem, gdyż Nurmagomedov nie mógł opuścić kraju. W jego miejsce wskoczył Justin Gaethje. Zamiast regularnego pasa, który cały czas posiada Rosjanin, Ferguson i jego nowy rywal powalczą o mistrzostwo tymczasowe.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie