Tottenham wezwał drużynę do przestrzegania zasad bezpieczeństwa

Piłka nożna
Tottenham wezwał drużynę do przestrzegania zasad bezpieczeństwa
Fot. PAP

Klub angielskiej ekstraklasy Tottenham Hotspur wezwał swoich piłkarzy, aby przestrzegali wytycznych rządu dotyczących zachowania odpowiednich odległości między sobą w czasie pandemii koronawirusa. Kilku członków drużyny, w tym trener Jose Mourinho, ćwiczyło ostatnio w londyńskim parku.

Mourinho został sfotografowany podczas sesji treningowej na świeżym powietrzu - w parku Hadley Common - z pomocnikiem Tottenhamu Tanguy Ndombele, pomimo rządowych wytycznych dla osób pozostających w domu z powodu pandemii COVID-19.

 

Również obrońcy londyńskiej drużyny Davinson Sanchez i Ryan Sessegnon zostali sfilmowani przez przechodniów, gdy biegli razem przez park, blisko siebie (a wymagane są dwa metry).

 

"Wszystkim naszym graczom przypomniano o przestrzeganiu zasad dotyczących odpowiedniego dystansu podczas ćwiczeń na świeżym powietrzu. Będziemy nadal wzmacniać ten przekaz" - poinformowało biuro prasowe klubu.

 

Zobacz: Prezes La Liga: Anulowanie sezonu nie wchodzi w grę

 

Rywalizacja w Premier League z powodu pandemii koronawirusa została wstrzymana 11 marca, a brytyjski rząd poprosił społeczeństwo o pozostanie w domach, aby spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa.

 

Przerwa w rozgrywkach piłkarskich miała potrwać do końca kwietnia, ale niedawno Premier League zdecydowała, że ten okres zostanie przedłużony do odwołania. Sezon 2019/20 ma ponownie ruszyć dopiero wówczas, gdy będzie to "bezpieczne i właściwe".

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

MB, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze