Włoskie rozgrywki siatkarskie zakończone! Nie poznaliśmy mistrzów

Siatkówka
Włoskie rozgrywki siatkarskie zakończone! Nie poznaliśmy mistrzów
fot. CyfraSport
Sezon SuperLega został zakończony bez przyznania medali.

Władze włoskiej organizacji siatkarskiej FIPAV podjęły decyzję o zakończeniu sezonu w związku z pandemią koronawirusa w Italii. Nie zostaną wyłonieni mistrzowie kraju.

Rozgrywki męskie i żeńskie zostały przerwane jeszcze w marcu. Liderem SuperLegi po 20 rozegranych kolejkach był zespół Cucine Lube Civitanova, z kolei u kobiet królowały siatkarki Imoco Volley Conegliano.

 

W ostatnich dniach pojawiały się informacje o dokończeniu sezonu w czerwcu, a mistrz miałby zostać wyłoniony po dokończeniu fazy zasadniczej.

 

Zobacz: Zmiany w Asseco Resovii oficjalnie potwierdzone! Nowy trener na przyszły sezon

 

Przyznanie tym zespołom mistrzostwa Italii bez dokończenia sezonu, oznaczałoby mistrzowskie tytuły dla Mateusza Bieńka i Joanny Wołosz. Duże pretensje do federacji mogłyby z kolei mieć zespoły znajdujące się tuż za plecami Lube, a więc Modena Volley z Bartoszem Bednorzem oraz Sir Safety Perugia z Wilfredo Leonem - te zespoły deptały po piętach liderowi.

 

Do końca sezonu regularnego pozostawały zaledwie cztery kolejki, a mistrzowską koronę zespoły rozstrzygnęłyby w fazie play-off.

 

Zobacz: Wrona nie czuje się spełniony jako siatkarz! Zdradził, czego mu brakuje

 

Nikt nie spadnie, nikt też nie awansuje do najwyższych klas rozgrywkowych.

 

FIPAV poszła krok dalej i zakończyła bez rozstrzygnięć wszystkie rozgrywki, także na szczeblach regionalnych oraz wojewódzkich ze względów bezpieczeństwa.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie