Bednarek i jego koledzy z Southampton z niższymi zarobkami

Piłka nożna
Bednarek i jego koledzy z Southampton z niższymi zarobkami
fot. PAP
Jan Bednarek i piłkarze Southampton zmierzą się z obniżką pensji.

Southampton jest pierwszym klubem ligi angielskiej, który poinformował o obniżeniu wynagrodzenia piłkarzy i trenerów. Zawodnikiem "Świętych" jest obrońca reprezentacji Polski Jan Bednarek. Obniżka obowiązywać ma od kwietnia do czerwca.

Obniżka jest konsekwencją zawieszenia rozgrywek z powodu pandemii koronawirusa. Klubom znacząco zmniejszyły się bowiem wpływy i stanęły w obliczu problemów finansowych. Mniejsze pensje w Southampton będzie także otrzymywać kadra zarządzającego najwyższego szczebla.

 

"Dzięki temu zabezpieczona została przyszłość klubu, jego pracowników, a także społeczności, której służymy" - poinformował Southmapton w komunikacie.

 

Zobacz: Gwiazdy PSG gotowe obniżyć zarobki o połowę

 

Piłkarze Premier League znaleźli się w ogniu krytyki po tym, jak zaciekle opierali się redukcjom wynagrodzeń. Ich związek zawodowy wydał nawet oświadczenie, w którym argumentował, że zmniejszenie pensji negatywnie odbiłoby się na finansowanej m.in. z ich podatków służbie zdrowia, co w dobie pandemii byłoby wyjątkowo szkodliwe.

 

W środę piłkarze poinformowali, że w walkę z koronawirusem włączą się poprzez utworzenie funduszu dobroczynnego, ale żadne szczegóły finansowe nie zostały przedstawione.

 

Zobacz: Piłkarze Realu Madryt zgodzili się na obniżkę wynagrodzenia

 

Średnia pensja podstawowego zawodnika klubu Premier League wynosi ok. 240 tys. funtów miesięcznie (ok. 1,25 mln złotych), nie licząc premii. Najwięcej inkasują piłkarze broniącego tytułu Manchesteru City - średnio po ponad 530 tys. funtów miesięcznie (ok. 2,75 mln złotych).

ch, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie