Gwiazdy PSG gotowe obniżyć zarobki o połowę

Piłka nożna
Gwiazdy PSG gotowe obniżyć zarobki o połowę
fot. PAP
Największe gwiazdy PSG mają obniżyć swoje pensje.

Gwiazdy piłkarskiego mistrza Francji Paris Saint-Germain są gotowe obniżyć swoje zarobki o 50 procent, aby zrekompensować konsekwencje spowodowane pandemią koronawirusa – poinformowała gazeta "Le Parisien".

Zmniejszenie wynagrodzenia o połowę ma dotyczyć zawodników najlepiej opłacanych. W przypadku innych redukcja byłaby procentowo mniejsza.

 

Według mediów, wkrótce ma zostać ogłoszone we Francji specjalne porozumienie władz ligi i związku piłkarzy dot. pensji. Obniżka o 50 proc. dotyczyłaby graczy, którzy zarabiają ponad 100 tysięcy euro miesięcznie.

 

Zobacz: Hiszpanie i Włosi zrezygnują z organizacji mistrzostw Europy 2021?

 

Zawodnicy zarabiający od 50 do 100 tys. euro dostaliby maksymalnie o 40 proc. mniej, zaś od 10 do 20 tys. – do 20 proc. Gdyby w klubach byli piłkarze z mniejszymi poborami, nie zostaną one zmienione.

 

Na razie nie wiadomo, czy sezon zostanie wznowiony. Po 28 kolejkach Ligue 1 w tabeli zdecydowanie prowadzi Paris Saint-Germain, które zgromadziło 68 punktów i o 12 wyprzedza Olympique Marsylia. Stołeczny klub ma też rozegrane jedno spotkanie mniej.

 

Zobacz: W Serie A trwają prace nad medycznymi wytycznymi w razie wznowienia sezonu

 

We Francji z powodu koronawirusa zmarło dotychczas prawie 11 tys. osób.

ch, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze