Leon stracił kolegę z zespołu! Wszystko przez zakończenie sezonu we Włoszech

Siatkówka
Leon stracił kolegę z zespołu! Wszystko przez zakończenie sezonu we Włoszech
fot. CyfraSport
Zhukouski nie będzie już siatkarzem Sir Safety Perugia.

To już koniec włoskiej przygody Tsimafei Zhukouskiego. Chorwacki rozgrywający czekał na decyzję włoskiego związku w kontekście zakończenia sezonu w Italii, a ta zapadła w środę - medale nie zostały rozdane, a faza play-off się nie odbędzie. Zawodnik Sir Safety Perugia związał się więc z Fakiełem Nowy Urengoj.

Zhukouski był rezerwowym rozgrywającym Perugii i miał okazję dyrygować grą zespołu Vitala Heynena dużo rzadziej niż Luciano De Cecco. Był jednak istotnym uzupełnieniem składu.

 

W barwach Perugii grał jednak zaledwie rok, bowiem w sezonie 2020/2021 będzie występował w lidze rosyjskiej. Fakieł był szóstym zespołem SuperLigi w zakończonym niedawno sezonie SuperLigi.

 

Zobacz: Szokujące słowa Spiridonowa! "Po co bać się koronawirusa? I tak wszyscy umrzemy"

 

Do tej pory siatkarz bronił barw aż siedmiu włoskich zespołów. Na tamtejszych parkietach występował od 2010 roku, z przerwami na zespoły niemieckie (Berlin Recycling Volleys i Generali Unterhaching).

 

W swoim dorobku ma między innymi grę dla HAOK Mladost Zagrzeb, San Giustino, Vero Volley Monza, Ravenna, Molfetta, Tonno Callipo Calabria, ale też Cucine Lube Civitanova i Sir Safety Perugia.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie