Lewandowscy wsparli kolejny szpital. Wiemy, dokąd trafiły pieniądze od pary

Piłka nożna
Lewandowscy wsparli kolejny szpital. Wiemy, dokąd trafiły pieniądze od pary
fot. Instagram
Część pieniędzy przekazanych przez Lewandowskich trafiła do szpitala w Łańcucie

Nieco ponad dwa tygodnie temu Robert i Anna Lewandowscy przekazali milion euro na walkę z pandemią koronawirusa. Część pieniędzy trafiła do placówek z Kędzierzynie-Koźlu i Tychach. Kolejną partią środków finansowych wsparty został szpital w Łańcucie.

Szpital w Łańcucie został w pełni przekształcony. Teraz lekarze zajmują się w nim jedynie leczeniem osób chorych na koronawirus. Ogromnym wsparciem dla tych działań są pieniądze przekazane przez Lewandowskich. Podkarpacka placówka otrzymała aż 205 tysięcy złotych.

 

- To 205 tys. zł, które wykorzystamy na nasze bieżące potrzeby, przede wszystkim na środki ochrony osobistej. Codziennie spływają do nas faktury za zakup tych środków na 10, 20, 30 tys. zł - powiedziała dyrektor ds. ekonomicznych Centrum Medycznego w Łańcucie Urszula Trojnar, cytowana przez portal wyborcza.pl.

 

ZOBACZ: Lewandowscy ogłosili, komu przekazali milion euro

 

Nie tylko Lewandowscy zdecydowali się wesprzeć ten szpital. Jak poinformowała Trojnar łączna darowizna przekazana placówce to 420 tysięcy złotych. Aktualnie jest tam leczonych aż 90 pacjentów.
 
"Dziś wszyscy jesteśmy świadomi trudności sytuacji jaka nas otacza. Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Jeśli możemy w sposób bezpieczny komuś pomóc to róbmy to. Zdecydowaliśmy się przekazać 1 mln Euro na walkę z koronawirusem. Ta sytuacja dotyka każdego z nas, nie wybiera, dlatego raz jeszcze prosimy: Stosujmy się do zaleceń, słuchajmy tych, którzy się na tym dobrze znają. Bądźmy odpowiedzialni. Wierzymy, że szybko wrócimy do normalności. Bądźmy razem, bądźmy solidarni." - napisał Lewandowski w jednym z postów na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dziś wszyscy jesteśmy świadomi trudności sytuacji jaka nas otacza. Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Jeśli możemy w sposób bezpieczny komuś pomóc to róbmy to. Zdecydowaliśmy się przekazać 1 mln Euro na walkę z koronawirusem. Ta sytuacja dotyka każdego z nas, nie wybiera, dlatego raz jeszcze prosimy: Stosujmy się do zaleceń, słuchajmy tych, którzy się na tym dobrze znają. Bądźmy odpowiedzialni🙏 Wierzymy, że szybko wrócimy do normalności. Bądźmy razem, bądźmy solidarni. [ENG] We are all aware of the difficulties of the situation around us. Today, we are all playing in one team. Let's be strong in this fight. If we can help someone, let's do it. We have decided to donate EUR 1 million to contribute toward the fight against coronavirus. This situation affects each of us, so we are asking you again: Follow the instructions, listen to those who know best. Be responsible🙏 We believe that we will return to our normal life soon. We are in this together. @annalewandowskahpba #RL9 #RAL

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze