Murray i Kerber wystąpią w Mutua Madrid Open Virtual Pro

Tenis
Murray i Kerber wystąpią w Mutua Madrid Open Virtual Pro
fot. PAP
Andy Murray

Byli liderzy światowych rankingów Brytyjczyk Andy Murray i Niemka Angelique Kerber są wśród uczestników zaplanowanego na 27-30 kwietnia wirtualnego turnieju tenisowego Mutua Madrid Open Virtual Pro. W imprezie weźmie udział po 16 zawodników i zawodniczek.

Organizatorzy podali do wiadomości na razie tylko cztery nazwiska, resztę ujawnią w późniejszym terminie. W rywalizacji mężczyzn oprócz Murraya (obecnie 129. w rankingu ATP) wystąpi także Francuz Lucas Pouille (58.), a wśród kobiet, obok Kerber (21. w rankingu WTA) - również Hiszpanka Carla Suarez Navarro (68.).

 

"Mutua Madrid Open Virtual Pro to nowe wyzwanie dla tenisistów i coś, czego jeszcze nigdy nie robiłam. To duże emocje i szansa na udział w rywalizacji w nowym formacie. Nie mogę się doczekać!" - powiedziała Kerber, cytowana w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej imprezy.

 

ZOBACZ - Dominic Inglot: Nawet Radwańska nie wiedziała, że mówię po polsku

 

"Rzeczywisty" turniej na kortach w stolicy Hiszpanii miał się odbyć w dniach 1-10 maja. Podobnie jak wiele innych został jednak odwołany z powodu pandemii koronawirusa. Cykle ATP i WTA pauzować będą przynajmniej do połowy lipca.

 

W wirtualnej edycji Mutua Madrid Open zawodnicy i zawodniczki rywalizować będą ze swoich domów w komputerowej grze Tennis World Tour. Zostaną podzieleni na cztery grupy. Po dwoje najlepszych awansuje do ćwierćfinału, później obowiązuje system pucharowy.

 

Zwycięzcy otrzymają po 150 tysięcy euro i sami zdecydują, jaką część tej kwoty przeznaczą na pomoc innym tenisistom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji z powodu wstrzymania rozgrywek. Kolejne 50 tysięcy euro organizatorzy wypłacą na inne cele związane z walką z pandemią.

 

Rozgrywki będzie można oglądać w internecie i niektórych stacjach telewizyjnych. Mecze będą komentowane i analizowane, planowane są też wywiady z graczami.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

psl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze