Poznaliśmy datę żużlowego Pucharu Świata. Zaskakujące terminy

Inne
Poznaliśmy datę żużlowego Pucharu Świata. Zaskakujące terminy
fot. Cyfrasport
Bartosz Zmarzlik (zdj.) i jego koledzy z reprezentacji będą musieli czekać do jesieni na zmagania w SoN.

Włodarze światowego speedwaya poinformowali, że tegoroczne zmagania Speedway of Nations odbędą się w dniach 25-26 września (półfinały) oraz 24-25 października (finały).

Taką informację podał również na Twitterze dziennikarz Polsatu Sport, Tomasz Lorek.

Informacja o przełożeniu żużlowego mundialu na jesień jest oczywiście spowodowana panującą na całym świecie pandemią koronawirusa. W przypadku rozgrywek żużlowych są to mimo wszystko nietypowe terminy, gdyż zazwyczaj o trzej porze roku zawodnicy kończą sezon. Obecne realia zmuszają jednak włodarzy do takowych rozwiązań, co oznacza, że jedno z najważniejszych wydarzeń żużlowych odbędzie się na finiszu roku kalendarzowego.

 

Zobacz także: Wicemistrz świata na żużlu: Chcę nauczyć się polskiego dla córki

 

Przypomnijmy, że pierwotnie zmagania o żużlowe drużynowe mistrzostwo świata miały odbyć się na przełomie kwietnia oraz maja w trzech krajach. Półfinały były zaplanowane na Łotwie oraz w Niemczech, a finał w Manchesterze. Ostatecznie oba turnieje półfinałowe odbędą się na torze Lokomotivu Daugavpils.

 

To trzecia edycja rozgrywek Speedway of Nations, które w 2018 roku zastąpiły Drużynowy Puchar Świata. W premierowych zmaganiach najlepsi okazali się Rosjanie, którzy rok później obronili tytuł. Polacy zdobyli jak dotąd dwa medale - brąz w 2018 roku oraz srebro w 2019 roku.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze