Słynny siatkarski klub w żałobie. Najwierniejszy kibic przegrał walkę z koronawirusem

Siatkówka
Słynny siatkarski klub w żałobie. Najwierniejszy kibic przegrał walkę z koronawirusem
fot. PAP
Imoco Volley Conegliano opłakuje śmierć kibica.

Niezwykle smutną informację przekazał włoski klub siatkarski Imoco Volley Conegliano. Najwierniejszy kibic tej drużyny Paolo "Paolone" Sartori przegrał walkę z koronawirusem.

Imoco Volley i włoska siatkówka opłakują śmierć Paolo Sartoriego. 58-latek, znany pod pseudonimem "Paolone" był od lat liderem kibiców z Conegliano. Pod koniec marca trafił do szpitala, gdy stwierdzono u niego zakażenie koronawirusem. W ostatnim czasie stan jego zdrowia gwałtownie się pogorszył, co doprowadziło do śmierci.

 

"Dobre czasy znów nadejdą! Jestem tego pewien! – napisał Sartori w marcu na swym profilu na Facebooku.

 

CZYTAJ TEŻ: Zmarł utytułowany polski siatkarz, triumfator Pucharu Europy

 

"Dziś straciliśmy jednego z członków rodziny, drogiego przyjaciela, bliskiego krewnego, który był filarem Imoco Volley. Przez te 8 lat zawsze sprawiał, że czuliśmy jego miłość. Nigdy nie opuścił meczu swoich ukochanych "Panter". Był niestrudzonym organizatorem dopingu i podróży z Włoch do Chin. Zawsze był szefem naszych fanów. Poświęcamy mu wszystkie tegoroczne zwycięstwa i chcemy pamiętać o nim jak o mistrzu świata. Dzisiaj jest najsmutniejszy dzień w naszej społeczności, możemy dołączyć do najszczerszych i serdecznych kondolencji dla rodziny Sartori" – przeczytaliśmy w mediach społecznościowych włoskiego klubu.

 

 

Sartori wspierał klub od momentu jego powstania w 2012 roku. Siatkarki Imoco Volley to m.in. trzykrotne mistrzynie Italii (2016, 2018, 2019) i dwukrotne triumfatorki Pucharu Włoch (2017, 2020). W grudniu 2019 roku wywalczyły w Chinach Klubowe Mistrzostwo Świata. W klubie z Conegliano od 2017 roku występuje polska rozgrywająca Joanna Wołosz, która jest kapitanem drużyny.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze