Konarski odchodzi z Jastrzębskiego Węgla!

Siatkówka
Konarski odchodzi z Jastrzębskiego Węgla!
fot. Cyfrasport
Dawid Konarski był bliski podpisania nowego kontraktu z Jastrzębskim Węglem. Ostatecznie jednak rozstaje się z klubem.

Dawid Konarski jeszcze kilka tygodni temu był bliski podpisania nowego kontraktu z Jastrzębskim Węglem. Tak się jednak nie stanie. Siatkarz poinformował za pośrednictwem Instagrama, że żegna się z klubem ze Śląska. Nie wskazał jednak, czyją koszulkę założy w nadchodzących rozgrywkach.

Po dwóch sezonach spędzonych w Jastrzębiu Konarski zdecydował się zmienić barwy klubowe. Siatkarz w mediach społecznościowych poinformował, że jeszcze niedawno trwały negocjacje na temat nowego kontraktu. Najwyraźniej nie doszły one jednak do skutku.

 

ZOBACZ TEŻ: Wyjaśniła się przyszłość gwiazdy Jastrzębskiego Węgla

 

"Nie chcieliśmy się rozstawać, ale wirus i jego konsekwencje nas rozłączyły. Moja przygoda w Jastrzębskim Węglu pomału dobiega końca. W przyszłym sezonie nie będę reprezentował barw śląskiego klubu. Dziękuję Prezesowi, Sztabowi, Graczom i wszystkim kibicom Jastrzębskiego Węgla za te półtora roku wspólnej walki i emocji. Jeszcze cztery tygodnie temu byliśmy praktycznie przy podpisach nowej umowy, a dzisiaj się żegnamy..." - napisał na Instagramie.

 

 

Konarski zdobył wraz zespołem z Jastrzębia brązowy medal PlusLigi w sezonie 2018/2019. Być może w kolejnych rozgrywkach również osiągnąłby sukces, lecz na dogranie nie pozwoliła pandemia koronawirusa. Jastrzębianie mieli również szansę na bardzo dobry wynik w Lidze Mistrzów. Te rozgrywki nadal są jednak wstrzymane.

 

30-latek do tej pory częściej grywał na krajowych parkietach. Zdecydował się tylko na jeden rok opuścić Polskę. Grał wtedy w tureckim Ziraacie Bankasi Ankara. Wcześniej reprezentował barwy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Asseco Resovii Rzeszów i Delecty Bydgoszcz.

 

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie