Legia zagra charytatywnie dla Powstańców

Piłka nożna
Legia zagra charytatywnie dla Powstańców
Fot. Cyfrasport
Legia zagra charytatywnie dla Powstańców

W Wielką Sobotę Legia Warszawa we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego rozegra wirtualny mecz charytatywny, z którego środki zostaną przeznaczone na pomoc Powstańcom Warszawskim.

Legia Warszawa, Muzeum Powstania Warszawskiego, a także Fundacją Legii w Wielką Sobotę zorganizują wyjątkowy mecz charytatywny. Częścią transmisji, którą wicemistrzowie Polski chcą przeprowadzić na Facebooku, będzie studio meczowe z udziałem m.in. prezesa Dariusza Mioduskiego, trenera stołecznej drużyny Aleksandara Vukovicia czy byłego reprezentanta Polski Pawła Wszołka.

 

Gwoździem programu będzie… mecz charytatywny. W wirtualnej rywalizacji zmierzą się jeden z największych talentów Legii Michał Karbownik, a także mistrz Polski w FIFA Miłosz Bogdanowski.

– Każdy z nas może pomóc Powstańcom bez wychodzenia z domu. To gest wobec tych, którzy są zawsze naszymi bohaterami. To od nich uczymy się, co w życiu jest najważniejsze. Pamiętajmy o nich w tym trudnym czasie – zaapelował dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski.

 

Zbiórka na pomoc Powstańcom Warszawskim prowadzona jest od 9 kwietnia. Zaplanowana jest do 13 kwietnia. Zebrane środki będą przekazane przez Fundację Legii Powstańcom, którzy są w trudnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa. Za pieniądze zakupione mają być m.in. leki czy posiłki.

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie