Z ligi luksemburskiej do Premier League! Zaskakujący transfer stał się faktem

Niezbyt często jesteśmy świadkami takiego transferu. Napastnik mistrza Luksemburga - F91 Dudelange po sezonie przeniesie się do klubu z Premier League! Danel Sinani, bo o nim jest mowa, od lipca będzie zawodnikiem Norwich City.

„Kanarki” pozyskały bramkostrzelnego napastnika bez sumy odstępnego. 23-letni snajper tylko w tym sezonie w 30 meczach strzelił 24 gole oraz zanotował 8 asyst. Sinani uwagę klubu z angielskiej elity przykuł dobrymi występami w Lidze Europy. Biorąc pod uwagę eliminacje do LE, napastnik F91 Dudelange zdobył aż 9 bramek w trwającym sezonie na arenie europejskiej.

W zeszłym sezonie Sinani pomógł mistrzowi Luksemburga wyeliminować Legię Warszawa w III rundzie eliminacji Ligi Europy. W pierwszym meczu rozgrywanym w Warszawie (F91 Dudelange wygrało 2:1), napastnik urodzony w Belgradzie rozegrał pełne 90 minut. Z kolei w rewanżu (2:2) wystąpił tylko przez minutę.

Co ciekawe, Sinaniemu od dawna wróżono europejską karierę. Piłkarz serbskiego pochodzenia uchodzi za spory talent. Statystyki 21-krotnego reprezentanta Luksemburga o tym świadczą. W barwach F91 Dudelange rozegrał 99 spotkań, w których 46 razy wpisał się na listę strzelców oraz zaliczył 29 kluczowych podań przy golach kolegów z drużyny.

Nie wiadomo, jednak jaki los czeka Norwich City. Nowy klub Sinaniego po 29. kolejkach Premier League zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Zanim sezon został zawieszony z powodu pandemii koronawirusa beniaminek zgromadził 21 punktów.