Zmarł znany obrońca Pogoni

Piłka nożna
Zmarł znany obrońca Pogoni
Fot. PAP
W czwartek rano w Szczecinie zmarł były obrońca Pogoni Zbigniew Kozłowski.

W czwartek rano w Szczecinie zmarł były obrońca Pogoni Zbigniew Kozłowski. Wychowanek szczecińskiego klubu w jego barwach w I lidze zanotował aż 178 spotkań. Miał 65 lat.

W czwartek rano zmarł Zbigniew Kozłowski. Urodzony w 1954 roku w Szczecinie były obrońca był wychowankiem tamtejszej Pogoni. W portowym klubie występował przez całą swoją karierę. W latach 1973-84 w ówczesnej I lidze rozegrał 178 spotkań, w których strzelił cztery bramki.

 

„Wiadomość ta jest ciosem dla wszystkich osób, które miały okazję go poznać lub oglądać w akcji, podczas wieloletniej przygody piłkarskiej na Twardowskiego” – napisano na oficjalnej stronie Pogoni.

– Dostał jedną i drugą szansę, zyskał zaufanie trenera i tak rozwinęła się jego kariera w Pogoni, że trafił na… zgrupowanie reprezentacji Polski przed meczem z Portugalią! Nie łatwo było jednak się w niej przebić. Był tam jeszcze Leszek Wolski i we troje byliśmy szykowani na mistrzostwa świata w Argentynie, ale ostatecznie żaden z nas na mundial nie pojechał. Był jednym z najlepszych stoperów w historii naszego klubu – przyznał były piłkarz szczecińskiego klubu, Henryk Wawrowski.

 

Kozłowski miał 65 lat.

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze