Arteta zaraził koronawirusem rodzinę. "To naprawdę poważna sprawa"

Piłka nożna
Arteta zaraził koronawirusem rodzinę. "To naprawdę poważna sprawa"
fot. PAP
Arteta zaraził koronawirusem rodzinę. "To naprawdę poważna sprawa"

Mikel Arteta był pierwszym przedstawicielem najwyższej angielskiej klasy rozgrywkowej, w którego organizmie wykryto wirus SARS-CoV-2. Okazało się, że menadżer Arsenalu zaraził nim również członków swojej rodziny.

O tym, że Arteta zaraził się koronawirusem dowiedzieliśmy się 12 marca. Później obecność wirusa wykryto również u jego żony oraz niani opiekującej się dziećmi. Teraz Hiszpan zdradził, że nieświadomie zaraził też innych członków swojej rodziny.

 

- Moje siostrzenice oraz wiele osób mieszkających z nami złapało ode mnie koronawirusa. To poważna sprawa i dlatego ludzie powinni się pilnować. Na szczęście wszyscy moi domownicy zostali już wyleczeni i nic im nie dolega - powiedział Arteta w rozmowie z BBC Sport.

 

Aż osiem przypadków koronawirusa w zespole Fabiańskiego? Piłkarze zostali odizolowani

 

Menadżer ekipy z Londynu już dawno pokonał chorobę i od wielu dni czuje się dobrze. W jednym z wywiadów przyznał, że powrót do zdrowia zajął mu około siedmiu dni. Koronawirusem zaraził się prawdopodobnie od właściciela Olympiakosu Pireus Evangelosa Marinakisa. "Kanonierzy" rywalizowali z grecką drużyną w ramach 1/16 finału Ligi Europy i dość nieoczekiwanie lepsi okazali się przeciwnicy.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie