Fabiański i jego koledzy z West Ham United z niższymi zarobkami

Piłka nożna
Fabiański i jego koledzy z West Ham United z niższymi zarobkami
fot. PAP
Łukasz Fabiański w ekipie West Ham United występuje od 2018 roku.

West Ham United jest drugim po Southampton klubem ligi angielskiej, który poinformował o obniżeniu wynagrodzenia piłkarzy i trenerów. Zawodnikiem "Młotów" jest bramkarz reprezentacji Polski Łukasz Fabiański. Redukcja wynosi 30 procent.

Obniżka jest konsekwencją zawieszenia rozgrywek z powodu pandemii koronawirusa. Klubom znacząco zmniejszyły się bowiem wpływy i stanęły w obliczu problemów finansowych. Mniejsze pensje w West Ham będzie także otrzymywać kadra zarządzającego najwyższego szczebla, a udziałowcy dodatkowo wspomogli klub kwotą 30 mln funtów.

 

- Jestem dumny z tego, że cały zespół postanowił wspomóc innych w tej trudnej sytuacji - powiedział kapitan Mark Noble.

 

Dzięki tym oszczędnościom pracę z pełnym wynagrodzeniem zachowają pozostałe osoby zatrudnione w klubie.

 

Piłkarze Premier League znaleźli się w ogniu krytyki po tym, jak zaciekle opierali się redukcjom wynagrodzeń. Ich związek zawodowy wydał nawet oświadczenie, w którym argumentował, że zmniejszenie pensji negatywnie odbiłoby się na finansowanej m.in. z ich podatków służbie zdrowia, co w dobie pandemii byłoby wyjątkowo szkodliwe.

W środę piłkarze poinformowali, że w walkę z koronawirusem włączą się poprzez utworzenie funduszu dobroczynnego, ale żadne szczegóły finansowe nie zostały przedstawione.

 

Średnia pensja zawodnika klubu Premier League wynosi ok. 240 tys. funtów miesięcznie (ok. 1,25 mln złotych), nie licząc premii. Najwięcej inkasują piłkarze broniącego tytułu Manchesteru City - średnio po ponad 530 tys. funtów miesięcznie (ok. 2,75 mln złotych).

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

BS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze