Transferowy hit stał się faktem. Jurecki zawodnikiem Azotów Puławy

Piłka ręczna
Transferowy hit stał się faktem. Jurecki zawodnikiem Azotów Puławy
fot. Cyfrasport
Od nowego sezonu PGNiG Superligi Michał Jurecki będzie bronił barw Azotów Puławy.

Plotki, które już na początku lutego pojawiały się w środowisku piłki ręcznej, okazały się prawdą. Od nowego sezonu PGNiG Superligi Michał Jurecki będzie bronił barw Azotów Puławy. Trzykrotny medalista mistrzostw świata wróci do Polski po roku występowania w Niemczech.

Pierwsze informacje o ewentualnym transferze Jureckiego do Azotów pojawiły się w lutym 2020 roku, jednak klub zdementował wówczas te pogłoski.
 
"Informacje opublikowane na temat Klubu w artykule 'Michał Jurecki w Azotach Puławy' w dzienniku „Przegląd Sportowy” są tyleż zaskakujące co nieprawdziwe" - mogliśmy przeczytać na oficjalnym profilu facebookowym klubu.
 
Teraz Azoty opublikowały nowy post, w którym "Dzidziuś" poinformował o transferze i złożył życzenia wielkanocne kibicom. Wcześniej klub z Puław poinformował, że nowym trenerem będzie Duńczyk Lars Walther. W przeszłości szkoleniowcem był tam brat Michała - Bartosz, sprawujący później również funkcję dyrektora sportowego.
Od lipca 2019 roku Jurecki był zawodnikiem SG Flensburg-Handewitt. Do niemieckiej ekipy przeniósł się po latach występowania w PGE VIVE Kielce, z którą to drużyną w 2016 roku triumfował w prestiżowych rozgrywkach Ligi Mistrzów. W swojej gablocie 35-letni rozgrywający ma też trzy medale mistrzostw świata - srebrny z 2007 roku oraz dwa brązowe z 2009 i 2015.
 
W reprezentacji Polski wystąpił 198 razy.
AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie