Asseco Resovia będzie miała swojego Kubiaka? "On jest urodzonym liderem"

Siatkówka
Asseco Resovia będzie miała swojego Kubiaka? "On jest urodzonym liderem"
fot. CyfraSport

Po fatalnym sezonie PlusLigi Asseco Resovia Rzeszów ponownie przejdzie wielkie przemeblowanie. Wielu siatkarzy opuści zespół, lecz pojawi się w nim wiele nowych twarzy. Jest wśród nich Nicolas Szerszeń, który w poprzednim sezonie występował w barwach ekipy z Suwałk. Zdaniem Jerzego Mielewskiego właśnie ten siatkarz będzie nowym liderem zespołu.

W zespole Asseco Resovii Rzeszów przed rozpoczęciem sezonu nastąpi wietrzenie szatni. W kolejnej edycji rozgrywek będziemy mogli na Podpromiu obserwować m.in. duet ze Słowenii. Drużynę poprowadzi Alberto Giuliani, a jednym z ważnych elementów na boisku będzie Klemen Cebulj. Przyjmujący przeniesie się na Podkarpacie z Itas Trentino.

 

- To bardzo ciekawy ruch. Cebulj to fajny zawodnik, wkomponowany w lidze włoskiej i reprezentacji Słowenii. Byłby świetnym uzupełnieniem mocnej drużyny, ale on przychodzi do Rzeszowa jako lider. Jeśli ma grać w parze z Nicolasem Szerszeniem, to on na pewno musi wziąć na siebie ciężar ofensywy - powiedział Mielewski.

 

Szerszeń jest bardzo walecznym i ambitnym zawodnikiem. Udowodnił to grając w barwach Ślepska Malow Suwałki. Wtedy jego zespół nie bił się jednak o najwyższe cele, lecz plasował w środkowej części tabeli. Aspiracje Asseco Resovii z pewnością będą wyższe.

 

ZOBACZ: Zmiany w Asseco Resovii oficjalnie potwierdzone! Nowy trener na przyszły sezon

 

Marcin Lepa wytypował prognozowane zestawienie wyjściowej szóstki zespołu z Rzeszowa na kolejny sezon. Za rozegranie ma odpowiadać Marcin Komenda, atakującym ma być Karol Butryn, pozycje przyjmujących mają zająć wymienieni wcześniej Cebulj i Szerszeń. Na środku siatki najprawdopodobniej zobaczymy Piotra Haina, Bartłomieja Krulickiego i Grzegorza Kosoka. Wygląda więc na to, że zespół ponownie zostanie całkowicie przebudowany.

 

- Nie wiemy, czy wypali przyjęcie, czy Komenda pozbiera się po poprzednim trudnym sezonie. Dodatkowo będzie miał za plecami doświadczonego rozgrywającego (Pawła Woickiego - przyp. red.) i nie wiemy, jak to wytrzyma. Ciekawe, czy nowy trener zapanuje nad sytuacją i czy atmosfera nie zacznie zjadać zawodników - skomentował Lepa.

 

Komentator Polsatu Sport nie potrafił jednak wskazać lidera, który mógłby pociągnąć za sobą zespół. Zdaniem Mielewskiego taką funkcję może objąć Szerszeń. - Pokazał, że jest urodzonym liderem. Zobaczymy, jak będzie pod większą presją. Pod względem sportu, on ma cechy Michała Kubiaka. Nie mówię tylko o ekspresji, ale i o walorach siatkarskich - powiedział.

 

 

Fragment "Prawdy Siatki" w załączonym materiale wideo. Cały odcinek do obejrzenia [TUTAJ].

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze