Były siatkarz Asseco Resovii myśli o zakończeniu kariery. Zostanie trenerem?

Siatkówka
Były siatkarz Asseco Resovii myśli o zakończeniu kariery. Zostanie trenerem?
fot. Cyfrasport
Rafael Redwitz występował m.in. w Asseco Resovii.

Francuski siatkarz pochodzenia brazylijskiego Rafael Redwitz zastanawia się nad zakończeniem kariery sportowej. Rozgrywający skończy w tym roku 40 lat i robi kurs trenerski.

Redwitz urodził się w 1980 roku w brazylijskiej Kurytybie. Siedem lat temu uzyskał francuskie obywatelstwo, dzięki czemu został powołany do reprezentacji Trójkolorowych na Ligę Światową i mistrzostwa Europy 2013.

 

Rozgrywający w czasie swej bogatej kariery występował m.in. w klubach PlusLigi. Bronił barw Asseco Resovii (2009–10), a później AZS Częstochowa (2015–16). W 2018 roku wrócił do Rzeszowa, ale po kilku miesiącach rozwiązał umowę z klubem za porozumieniem stron. W ciągu niecałych trzech sezonów rozegrał w polskiej ekstraklasie 65 spotkań i zdobył 139 punktów. Największym osiągnięciem był brązowy medal mistrzostw Polski wywalczony z Asseco Resovią w 2010 roku.

 

CZYTAJ TEŻ: Asseco Resovia będzie miała swojego Kubiaka? "On jest urodzonym liderem"

 

Największe sukcesy osiągnął w lidze francuskiej. Zdobył cztery razy mistrzostwo tego kraju, najpierw z Paris Volley (2006, 2007, 2008), a następnie Tours VB (2012). Od 2019 roku występował w drużynie Narbonne Volley. Po sezonie przerwanym przez pandemię koronawirusa opuścił ten klub i zastanawia się nad przejściem na sportową emeryturę.

 

 

W rozmowie z L’Équipe przyznał, że wciąż ma chęci do gry i podjęcia sportowych wyzwań. Dodał jednak, że wkrótce nadejdzie czas podsumowań i być może ostatni mecz w swej karierze ma już za sobą. Obecna sytuacja zmusza go do przemyśleń. Jest w trakcie robienia kursów trenerskich i być może ten fach pozwoli mu znaleźć kolejne sportowe wyzwania. Czy Redwitz pokaże jeszcze swe umiejętności na parkiecie? A może wkrótce będziemy mogli go podziwiać w roli szkoleniowca?

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze