Dwukrotny mistrz olimpijski chce jazdą na rowerze wesprzeć służbę zdrowia

Inne
Dwukrotny mistrz olimpijski chce jazdą na rowerze wesprzeć służbę zdrowia
fot. PAP
Geraint Thomas

Dwukrotny mistrz olimpijski, walijski kolarz Geraint Thomas chce przez trzy kolejne dni przejechać na trenażerze rowerowym 12-godzinne +etapy+ i w czasie akcji zebrać 100 tysięcy funtów dla pracowników służby zdrowia walczących z pandemią kronawirusa.

12-godzinna jazda to nawiązanie do czasu pracy – półdniowych dyżurów lekarzy i pielęgniarek w dobie pandemii.

 

Thomas będzie jeździł w garażu w swoim domu w trzech kolejnych dniach - rozpoczynając walkę z czasem i swoim ciałem 15 kwietnia o godz. 7.30.


Zobacz także: Cavendish przyznał się do walki z depresją

 

Zmagania zawodnika grupy Ineos będzie można śledzić w internecie. Kibice mogą nie tylko wpłacać pieniądze na ten szczytny cek, ale i dołączyć do mistrza, sprawdzając formę na własnych rowerach stacjonarnych.

 

„Jak wszyscy w całym kraju jestem poruszony ciężką pracą, odwagą i profesjonalizmem służb medycznych. Chcę pokazać moje wsparcia dla tych wszystkich, którzy walczą na pierwszej linii frontu. Robię więc to, na czym się znam - wsiadam na rower! Wiem, że to trudny okres dla wszystkich, ale mam nadzieję, że ludzie będą w stanie przekazać nawet najmniejszą darowiznę na wielką sprawę. A jeśli są tacy, którzy chcą dołączyć, to niech to zrobią. Zarejestruj się i jedź ze mną!” – napisał na swoim profilu na Twitterze Thomas.

 

Zwycięzca Tour de France w 2018 r. i mistrz olimpijski na torze w drużynie na dochodzenie (Pekin 2008 i Londyn 2012) dodał, że „modli się, by tegoroczny sezon kolarski wystartował”. Podkreślił jednak, że obecnie są inne priorytety.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze