Karbownik na okładce. Sevilla chce Polaka

Piłka nożna
Karbownik na okładce. Sevilla chce Polaka
Fot. Estadiodeportivo.com
Karbownik na okładce. Sevilla chce Polaka

Czy już latem Michał Karbownik opuści Legię Warszawa? Jego agent Mariusz Piekarski przyznał, że utalentowanym zawodnikiem interesuje się czołowy klub z Hiszpanii. Zdaniem "Estadio Deportivo", chodzi o Sevillę.

W tym sezonie Michał Karbownik jest objawieniem PKO BP Ekstraklasy. W 19 ligowych meczach 19-latek zanotował aż sześć asyst, wielokrotnie popisując się efektownymi rajdami. To musiało skończyć się zainteresowaniem klubów z Europy. Wiele wskazuje na to, że już latem Karbownik opuści Polskę.

 

– To pewnie będą duże pieniądze, ale nie patrzymy na rekord. Michał sam fajnie powiedział ostatnio w wywiadzie, że rekord go nie interesuje, tylko interesuje go gra. Patrzymy pod tym kątem. Jeśli miałoby dojść do zmiany klubu, trafi do takiego, który zapewni mu granie. W jego wieku to właśnie dalszy rozwój jest najważniejszy – przyznał w rozmowie z RDC menadżer piłkarza Mariusz Piekarski.

Najbardziej zaskakująca jest informacja o tym, że w sprawie transferu obrońcy trwały negocjacje z czołowym zespołem… La Ligi! Według Piekarskiego toczyły się z „klubami z miejsc 1-4”. – Epidemia popsuła plany, bo pewnie bylibyśmy świadkami wielkiego transferu. To miała być niespodzianka dla kibiców piłki – dodał czołowy polski menadżer.

 

Zdaniem "Estadio Deportivo" miało chodzić o Sevillę. Sewilska gazeta umieściła Polaka nawet na swojej okładce.

Karbownik jest piłkarzem Legii. W Warszawie występuje od 2015 roku. Wcześniej reprezentował juniorskie drużyny Młodzika Radom. Serwis Transfermarkt.de wycenia go obecnie na 3,6 mln euro.

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie