Niemcy mają już harmonogram Bundesligi! "Będą wykluczać konkretnych piłkarzy"

Piłka nożna
Niemcy mają już harmonogram Bundesligi! "Będą wykluczać konkretnych piłkarzy"
fot. PAP
Bundesliga ma wrócić na boiska już na początku maja. Bayern Monachium Roberta Lewandowskiego aktualnie przewodzi w rozgrywkach.

Mimo że w Niemczech wciąż liczba zachorowań i zgonów w wyniku koronawirusa jest większa, nasi zachodni sąsiedzi już szykują się do powrotu Bundesligi. Piłkarze wznowili treningi, by przygotować się do kontynuacji rozgrywek. - Niemcy mają harmonogram zaplanowany co do dnia, ale w Polsce nie jest tak, że w najbliższych dniach nie dojdzie do rozmów Zbigniewa Bońka i PKO BP Ekstraklasy z premierem Mateuszem Morawieckim - powiedział Roman Kołtoń.

W Polsce bardzo nieśmiało mówi się o powrocie na boisko, choć sytuacja epidemiologiczna wydaje się być lepsza. - Staramy się być bardzo konsekwentni w pewnym postępowaniu. Trwa Wielkanoc, czyli czas życia. Musimy żyć nadzieją - powiedział Kołtoń.

 

- Niemcy mają harmonogram zaplanowany co do dnia, ale w Polsce nie jest tak, że w najbliższych dniach nie dojdzie do rozmów Zbigniewa Bońka i PKO BP Ekstraklasy z premierem Mateuszem Morawieckim - powiedział ekspert Polsatu Sport.

 

Kołtoń zwrócił też uwagę na to, że sytuacja polskiej piłki jest zależna od restrykcji narzuconych przez państwo. Nikt z PZPN ani zarządu PKO BP Ekstraklasy nie rozpocznie działań bez zgody organów rządzących. Twórca "Prawdy Futbolu" zdradził również pierwsze doniesienia dotyczące powrotu na boisko piłkarzy polskiej ligi.

 

ZOBACZ: Siedem wspaniałych! Najlepsze mecze Grzegorza Laty w reprezentacji Polski

 

- Słyszałem o terminie 23, 24 maja lub tydzień później. Musi jednak zostać opracowany bardzo szczegółowy protokół postępowania. Niemcy już go mają, lecz nie jest pozbawiony znaków zapytania - stwierdził Kołtoń.

 

Po pierwsze Niemcy przewidują, że jeśli Bundesliga wystartuje, to do końca sezonu zostanie wykonane aż 20 tysięcy testów na koronawirusa. Dodatkowo chcą co trzy dni badać każdego piłkarza i członków sztabów. Oprócz tego w dniu meczowym chcą poddać badaniom obie drużyny. Niemieccy lekarze uważają, że powinno się wyłączać jedynie tego zawodnika, który jest zakażony koronawirusem.

 

 

Aktualnie w rozgrywkach Bundesligi prowadzi Bayern Monachium z czterema punktami przewagi nad Borussią Dortmund. Zestawienie zamyka SC Paderborn 07.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

 

Fragment magazynu "Cafe Futbol" w załączonym materiale wideo.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie