Wielki gest sponsora polskiego klubu w walce z koronawirusem!

Inne
Wielki gest sponsora polskiego klubu w walce z koronawirusem!
fot. Cyfrasport
Paweł Przedpełski

Żużlowcy Eltrox Włókniarza Częstochowa, podobnie jak pozostałe ekipy, muszą jeszcze poczekać na inaugurację sezonu ligowego. Zanim obejrzymy walkę na torze, cały świat walczy z koronawirusem. Tytularny sponsor czterokrotnych mistrzów Polski wykazał się olbrzymim gestem.

Podczas gdy wielu darczyńców w obecnych realiach "zaciska pasa" i wycofuje się ze sponsoringu, firma Eltrox nie tylko wspiera żużlowców Włókniarza, ale także postanowiła pomóc jednemu z częstochowskich szpitali. Przedsiębiorstwo z branży monitoringu oraz elektroniki przekazało bowiem specjalną termowizyjną kamerę, która kontroluje wszystkich pacjentów, którzy pojawią się na oddziale ratunkowym szpitala na Zawodziu. Takie rozwiązanie umożliwia natychmiastową reakcję w przypadku pojawienia się osoby z podwyższoną temperaturą oraz zastosowanie odpowiednich procedur. Wartość takiego sprzętu to 150 tysięcy złotych.

 

Zobacz także: Polsat Sport otwiera swoje żużlowe archiwum!

 

- To już druga akcja, w której firma Eltrox włącza się w pomoc częstochowskim szpitalom. Wielkie ukłony dla właściciela firmy, który wsparł lokalną placówkę. Cieszę się, że możemy współpracować z takimi firmami. Sami również staramy się reagować na to, co dzieje się wokół nas. Kilka dni temu przekazaliśmy środki pierwszej potrzeby dla Stacji Pogotowia Ratunkowego w Częstochowie. Działając razem, możemy więcej - powiedział prezes Włókniarza, Michał Świącik.

 

W dobie pandemii koronawirusa oraz zawirowań ekonomicznych z tym związanych (inny żużlowy ośrodek - Stal Gorzów stracił z tego powodu sponsora tytularnego - truly.work, lecz dzięki olbrzymim staraniom włodarzy zdołał pozyskać innego, firmę deweloperską - Moje Bermudy), takie informacje cieszą podwójnie. Świat sportu otwiera się na walkę z wirusem, licząc że lada moment będziemy mogli emocjonować się rozgrywkami na stadionach.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze