Drogba przekazał prywatny szpital na walkę z pandemią koronawirusa

Piłka nożna
Drogba przekazał prywatny szpital na walkę z pandemią koronawirusa
fot. PAP
Didier Drogba zaoferował swą pomoc w walce z koronawirusem.

Didier Drogba zaoferował swą pomoc w walce z koronawirusem. Były znakomity piłkarz przekazał do dyspozycji władz Wybrzeża Kości Słoniowej swój prywatny szpital w Abidżanie.

Gwiazdy światowego futbolu aktywnie włączyły się w pomoc podczas trudnego okresu walki z pandemią koronawirusa. W wielu przypadkach jest to wsparcie finansowe. Drogba, który od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną w swoim kraju, zaoferował natomiast innego rodzaju pomoc.


Zobacz: Lewandowscy wsparli kolejny szpital. Wiemy, dokąd trafiły pieniądze od pary

 

Były reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej przedstawił prefektowi Abidżanu Vincentowi Tobi Irie propozycję przekazania swego prywatnego szpitala. Placówka medyczna im. Laurenta Pokou (nazwany na cześć zmarłego w 2016 roku legendarnego iworyjskiego piłkarza), ma stać się centrum badań nad koronawirusem.


– Dziękujemy Drogbie za tę darowiznę, która jest aktem patriotyzmu – powiedział Tobi Irie.


Od początku epidemii koronawirusa na Wybrzeżu Kości Słoniowej zarejestrowano 574 przypadki zakażeń, zmarło pięć osób.


42-letni Drogba swą piłkarską karierę zakończył w 2018 roku. Kibice zapamiętali go głównie z występów w Chelsea, której barwy reprezentował w latach 2004–12 i 2014–15; w 2012 roku wygrał z tym klubem Ligę Mistrzów. W reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej zagrał 105 meczów, w których zdobył 65 bramek. Wystąpił na trzech mundialach (2006, 2010 i 2014). 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie