Premier League dokończy sezon na Wembley? Anglicy szykują legendarny stadion

Piłka nożna
Premier League dokończy sezon na Wembley? Anglicy szykują legendarny stadion
fot. PAP
Wembley może być areną dalszych gier Premier League.

Równo miesiąc temu z powodu koronawirusa wstrzymane zostały rozgrywki angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. Tamtejszy związek zaoferował stadion Wembley i ośrodek treningowy St George's Park na dokończenie sezonu – poinformowały media.

W tabeli Premier League zdecydowanym liderem jest Liverpool. Po 29 kolejkach aż o 25 punktów wyprzedza drugi Manchester City. Na trzeciej pozycji plasuje się Leicester City.

 

W Anglii trwają dyskusje w jaki sposób dokończyć rozgrywki 2019/2020. Jak podaje „The Times”, tamtejszy związek (FA) zaoferował stołeczny stadion Wembley, gdzie mogłoby się odbywać wiele meczów każdego dnia. Zaznaczono jednak, że kibiców raczej zabrakłoby na trybunach.

 

Zobacz: Drogba przekazał prywatny szpital na walkę z pandemią koronawirusa

 

Drugim wytypowanym miejscem jest narodowe centrum futbolu, czyli St. George's Park w Burton (ok. 200 km od Londynu). Znajduje się tam hotel z 228 pokojami, a także 13 boisk, z których pięć jest oświetlonych.

 

Według doniesień medialnych, FA chce wznowić sezon 1 czerwca (to będzie uzależnione od opinii brytyjskich służb medycznych ws. pandemii koronawirusa) i zakończyć w ciągu sześciu tygodni. Większość drużyn ma do rozegrania po dziewięć spotkań.

 

Zobacz: Matka Neymara ma nowego chłopaka. Jest o pięć lat młodszy od piłkarza PSG

 

„Wszyscy są zgodni, że potrzebujemy dokończenia tego sezonu. Nie chcemy pozaboiskowych decyzji o tym, kto wygra ligę, kto zakwalifikuje się do Ligi Mistrzów, kto spadnie i awansuje” – stwierdził menedżer Crystal Palace Roy Hodgson.

ch, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie