Trener Piątka: Musimy być jak najlepiej przygotowani na "Dzień X"

Piłka nożna
Trener Piątka: Musimy być jak najlepiej przygotowani na "Dzień X"
fot. PAP
Bruno Labbadia niedawno został nowym trenerem Herthy.

Nowy trener Herthy Bruno Labbadia przyznał podczas swojej pierwszej konferencji w tej roli, że zamierza jak najlepiej przygotować zespół na "Dzień X", czyli wznowienie rozgrywek po przerwie spowodowanej koronawirusem. Piłkarzem berlińskiego zespołu jest Krzysztof Piątek.

Hertha zaprezentowała oficjalnie swojego nowego szkoleniowca, choć wciąż nie wiadomo, kiedy po raz pierwszy będzie mógł poprowadzić normalny trening, a tym bardziej rozegrać pierwszy mecz.

 

- Plan polega na jak najlepszym przygotowaniu zespołu na Dzień X - zapowiedział Labbadia.

 

54-letni trener został zatrudniony po to, aby opanować kryzys w drużynie Herthy, zajmującej obecnie 13. miejsce w tabeli. Zastąpił Aleksandra Nouriego, który tymczasowo objął zespół po niespodziewanym odejściu w lutym Juergena Klinsmanna. Labbadia bez pracy pozostawał od końca poprzedniego sezonu, kiedy rozstał się z VfL Wolfsburg.

 

Początek jego misji w Berlinie przypadł na bardzo trudny okres, gdy z powodu koronawirusa od ponad miesiąca nie są rozgrywane mecze Bundesligi. Wprawdzie wiele niemieckich zespołów wznowiło już treningi, ale odbywają się one w szczególnych warunkach, z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa.

 

- To wyjątkowo niezwykła sytuacja i trzeba myśleć o tym, jak radzić sobie z drużyną. Nie mogę nikomu uścisnąć ręki, wziąć kogoś pod ramię na bok. Ale musimy wymyślić rozwiązania - podkreślił szkoleniowiec.

 

W tym tygodniu Hertha będzie trenować w trzech grupach po ośmiu graczy, natomiast odprawy z piłkarzami mają odbywać się w większych pomieszczeniach, aby zachować bezpieczną odległość między nimi.

 

Dyrektor generalny Herthy Michael Preetz powiedział, że Labbadia zaoferował rezygnację z "dużej części" swojej pensji, dopóki nie będzie można ponownie grać w piłkę, aby pomóc berlińskiemu klubowi przetrwać kryzys związany z koronawirusem.

 

 

- To wspaniały gest - przyznał Preetz.

 

Ostatnie spotkanie niemieckiej ekstraklasy (zaległe) odbyło się 11 marca. Dotychczas rozegrano 25 kolejek.

 

Na razie liga jest zawieszona co najmniej do końca kwietnia. Niektóre media, np. "Bild", informowały niedawno, że rozgrywki Bundesligi mogą być wznowione już 9 maja, bez kibiców.

 

Niemiecka Liga Piłki Nożnej ma się spotkać pod koniec tygodnia, aby omówić możliwą datę wznowienia sezonu.

 

W Niemczech odnotowano ponad 125 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem i ponad trzy tysiące zgonów. 

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

BS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze