Liga Mistrzów: Zaćmienie Kariusa w finale! Tak Real ograł Liverpool (WIDEO)

26 maja 2018 na Stadionie Olimpijskim w Kijowie odbył się finał Ligi Mistrzów pomiędzy Realem Madryt oraz Liverpoolem.

26 maja 2018 na Stadionie Olimpijskim w Kijowie odbył się finał Ligi Mistrzów pomiędzy Realem Madryt oraz Liverpoolem. Dla Królewskich był to trzeci z rzędu finał tych rozgrywek, podczas gdy The Reds pojawili się w nim pierwszy raz od jedenastu lat. Prezentujemy skrót z tej konfrontacji.

Faworytami tego starcia byli niewątpliwie zawodnicy z Madrytu, którzy wygrali dwie poprzednie edycje Champions League, chcąc zapisać na swoim koncie klasycznego "hat-tricka". Real w fazie pucharowej wyeliminował odpowiednio Paris Saint Germain, Juventus oraz Bayern. W tym samym czasie podopieczni Jurgena Kloppa poradzili sobie z FC Porto, Manchesterem City oraz AS Roma.

W finałowej batalii na Ukrainie liderem Liverpoolu miał być Mohamed Salah, lecz Egipcjanin po starciu z Sergio Ramosem opuścił plac gry z powodu kontuzji. Był to mentalny cios dla jego kolegów, mimo że do przerwy obie ekipy schodziły z bezbramkowym rezultatem.

Ten mecz miał swoich bohaterów oraz antybohaterów. W drugiej połowie fatalny błąd popełnił bramkarz angielskiego teamu - Loris Karius, który egzekwując piłkę do gry, wyłożył futbolówkę będącemu tuż obok niego Karimowi Benzemie.

Kilka chwil później do wyrównania doprowadził Sadio Mane, ale ten wieczór miał należeć do Garetha Bale'a, który w 61. minucie pojawił się na boisku. Już trzy minuty później Walijczyk popisał się cudownym uderzeniem z przewrotki, natomiast w 83. minucie strzałem z dystansu wykorzystał kolejny błąd Kariusa. Walijczyk ustalił wynik na 3:1 i zapewnił 13. triumf w Pucharze Europy dla Realu Madryt.

Real Madryt - Liverpool FC 3:1 (0:0)
Bramki: Benzema 51, Bale 64, 83 - Mane 55

Real: Keylor Navas - Dani Carvajal (Nacho 37), Raphael Varane, Sergio Ramos, Marcelo - Luka Modrić, Casemiro, Toni Kroos - Isco (Gareth Bale 61) - Karim Benzema (Marco Asensio 89), Cristiano Ronaldo

Liverpool: Loris Karius - Trent Alexander-Arnold, Dejan Lovren, Virgil van Dijk, Andrew Robertson - James Milner (Emre Can 83), Jordan Henderson, Georginio Wijnaldum - Mohamed Salah (Adam Lallana 31), Roberto Firminio, Sadio Mane