Blatter proponuje przenieść mundial 2022 z Kataru do USA

Piłka nożna
Blatter proponuje przenieść mundial 2022 z Kataru do USA
fot. PAP
W niedawnym wywiadzie dla magazynu "Sport Bild" Blatter przedstawił zaskakujący pomysł przeniesienia turnieju do Stanów Zjednoczonych.

Były prezydent FIFA Sepp Blatter uważa, że mistrzostwa świata 2022 nie powinny odbywać się w Katarze. Jego zdaniem turniej powinien zostać przeniesiony do Stanów Zjednoczonych. - Amerykanie są gotowi do tego organizacyjnie i infrastrukturalnie - przekonuje były szef FIFA na łamach niemieckiego magazynu "Sport Bild".

Sepp Blatter rządził FIFA w czasach, kiedy przyznano Katarowi prawo do organizacji turnieju na rok 2022. Miało to miejsce w 2010 roku. Od tamtego czasu wybór wzbudza ciągłe kontrowersje. Wszystko przez korupcję wśród działaczy piłkarskich. Mówi się, że podczas przygotowań do organizacji mistrzostw świata łamane są prawa człowieka. W trakcie budowy stadionów dochodziło też do wypadków śmiertelnych wśród robotników. 
 
W niedawnym wywiadzie dla magazynu "Sport Bild" Blatter przedstawił zaskakujący pomysł przeniesienia turnieju do Stanów Zjednoczonych.
 
- Mistrzostwa świata nie powinny odbyć się w Katarze. Uważam, że mundial mógłby się odbyć w USA. Amerykanie mają już doświadczenie w organizacji mundialu z 1994 roku. Wiem, że są do tego gotowi organizacyjnie i infrastrukturalnie - ocenił Blatter. 

ZOBACZ: W Czechach piłkarze mogą wrócić na boiska od 8 czerwca


Pomysł jest o tyle zaskakujący, że USA - wraz z Kanadą i Meksykiem - mają byc współorganizatorem kolejnego mundialu - w 2026 roku. W tej sytuacji Blatter wysuwa kolejnego kandydata do organizacji MŚ 2022. Jest nim Japonia. 
 
- FIFA powinna jak najszybciej zareagować i odebrać turniej Katarowi. Jeżeli nie udałoby się zorganizować turnieju w USA, to w grę może wejść jeszcze Japonia. Albo taki wariant, w którym USA bierze najbliższy turniej, a Japonia organizuje go później. Trzeba rozmawiać i przeanalizować wszystkie możliwości - ocenił.

MB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze