MKS Ślepsk Malow Suwałki przedłużył kontrakt z kolejnym siatkarzem

Siatkówka
MKS Ślepsk Malow Suwałki przedłużył kontrakt z kolejnym siatkarzem
fot. MKS Ślepsk Malow Suwałki
Jakub Rohnka zostaje w Suwałkach.

Przyjmujący Jakub Rohnka nadal będzie reprezentował barwy klubu MKS Ślepsk Malow Suwałki. Siatkarz zagra w tej drużynie już trzeci sezon z rzędu.

Rohnka pierwsze siatkarskie kroki stawiał w klubie NTS Nakło, skąd trafił do Bydgoszczy. Z tamtejszym klubem wywalczył brązowy medal Młodej Ligi. W 2011 roku po raz pierwszy trafił do Suwałk, gdzie rozegrał jeden sezon. Później reprezentował barwy klubów: MKS Kalisz (2012–13), Krispol Września (2013–14), Czarnych Rząśnia (2014–16) i Łuczniczki Bydgoszcz (2016–18), w której zaprezentował się na boiskach PlusLigi.

 

 

W sezonie 2018/19 Rohnka zdecydował się na powrót do Suwałk. Wywalczył w biało-niebieskich barwach mistrzostwo 1. Ligi i awans do siatkarskiej elity. Warto dodać, że był wtedy wyróżniającą się postacią w drużynie prowadzonej przez trenera Mateusza Mielnika. Rohnka wystąpił w 35 spotkaniach, w których zdobył aż 427 punktów (w tym 30 asów serwisowych i 33 blokiem). W sezonie 2019/20 otrzymał spory kredyt zaufania od trenera Andrzeja Kowala. Świetnie go wykorzystał, dokładając tym samym swoją cegiełkę do utrzymania drużyny w PlusLidze. Rozegrał 19 spotkań, w których wywalczył 80 punktów (10 zagrywka + 9 blok).

 

CZYTAJ TEŻ: MKS Ślepsk Malow Suwałki przedłużył kontrakt z filarem drużyny

 

Klub z Suwałk poinformował wcześniej, że na kolejny sezon zostaną w drużynie trener Andrzej Kowal, atakujący Bartłomiej Bołądź, libero Paweł Filipowicz oraz środkowy Cezary Sapiński. Z ekipą rozstał się natomiast przyjmujący Nicolas Szerszeń, który wraca do Asseco Resovii.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie