Rugani i Matuidi z negatywnymi wynikami testów. Piłkarze nie są już zakażeni

Piłka nożna
Rugani i Matuidi z negatywnymi wynikami testów. Piłkarze nie są już zakażeni
fot. PAP
Piłkarze Juventusu wygrali z koronawirusem.

Jak potwierdził Juventus FC, Daniele Rugani i Blaise Matuidi wyzdrowieli i nie podlegają już reżimowi izolacji. Duet piłkarzy, po przebytej kwarantannie, przeszedł ponowne testy na obecność koronawirusa, które wykazały negatywny wynik.

Koronawirus zbiera żniwo w świecie sportu. Nie ominął także „Starej Damy”. W połowie marca pozytywny wynik testu na obecność wirusa otrzymali Rugani, Matuidi, a następnie ich klubowy kolega Paulo Dybala. Mimo że piłkarze Juventusu przechodzili wirusa łagodnie, to fakt, że mają go już za sobą, cieszy.

- Daniele Rugani i Blaise Matuidi przeszli, zgodnie z protokołem, podwójną kontrolę z testami diagnostycznymi (wymazów) dla Coronavirus-Covid 19. Testy powróciły z wynikami negatywnymi. Dlatego gracze wyzdrowiali i nie podlegają już reżimowi izolacji w domu - poinformowano na oficjalnej stronie klubu.

Po wykryciu pierwszego przypadku zarażenia wirusem wśród ekipy „Starej Damy” kwarantannie zostało poddanych 120 osób związanych z Juventusem - graczy, szkoleniowców oraz pracowników klubu. Wśród nich testom został poddany polski bramkarz, Wojciech Szczęsny.

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie