Czy Błachowicz jest dla UFC opłacalnym przyszłym mistrzem? Polak zabrał głos

Sporty walki
Czy Błachowicz jest dla UFC opłacalnym przyszłym mistrzem? Polak zabrał głos
fot. Polsat Sport
Jan Błachowicz czeka na rozwój sytuacji.

Jan Błachowicz (26-8, 7 KO, 9 SUB) był gościem pierwszego MMAgazynu sportów walki w Polsacie Sport. Polski zawodnik UFC zmierzył się z pytaniami od widzów, a jedno z nich dotyczyło tego, czy będzie dla amerykańskiej organizacji opłacalnym przyszłym mistrzem wagi półciężkiej.

Notowania Błachowicza w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy znacząco poszły w górę. Po wygranej z Coreyem Andersonem na UFC w Rio Rancho Polak już bardzo wyraźnie zaczął domagać się walki o pas. W ostatnich tygodniach medialne spekulacje nieco ucichły w związku z pandemią koronawirusa, ale będą wracały ze zdwojoną siłą.

 

ZOBACZ TEŻ: Błachowicz: Jones nawywijał, ale czekam na walkę o pas

 

W magazynie sportów walki Błachowicz został zapytany przez jednego z widzów, jak wyglądają jego oczekiwania finansowe a propos ewentualnej walki mistrzowskiej. Padło również pytanie o to, czy UFC próbuje blokować Polaka, bo może on być nieopłacalnym przyszłym mistrzem.

 

- To jest raczej pytanie do UFC, a nie do mnie. Ja wiem, ile dostanę za walkę mistrzowską i to są fajne pieniądze. Jestem też w stanie długo na nie czekać - odpowiedział Błachowicz, odnosząc się do pierwszej kwestii.

 

- Pewnie UFC wolałoby, żebym był bardziej rozpoznawalny i wypromowany. Staram się, ale chyba muszę się "uchlać" i potrącić kobietę w ciąży. Wtedy może bym się wybił trochę wyżej. Ale wydaje mi się, że nie tędy droga, a ja sportowo do tego dojdę - dodał, odpowiadając na pytanie o jego wartość dla UFC.

 

W tym momencie do dyskusji włączył się prowadzący program Łukasz Jurkowski, który "zahaczył" o nazwisko Dominicka Reyesa.

 

- Chodzą słuchy, że menedżer Reyesa jest u Dany White na śniadaniu, na obiedzie i na kolacji. W ten sposób wałkuje temat rewanżu Reyesa z Jonem Jonesem, a Twój management w postaci Doroty Jurkowskiej stara się bardzo słabo, aby do Twojej walki z Jonesem doprowadzić - wbił szpilkę "Juras".

 

- Tak naprawdę to my już doprowadziliśmy do tej walki, tylko pytanie, kiedy ona się odbędzie - teraz czy troszeczkę później - odpowiedział Błachowicz.

 

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie