Gol jedynym piłkarzem Cracovii niegodzącym się na obniżkę pensji

Piłka nożna
Gol jedynym piłkarzem Cracovii niegodzącym się na obniżkę pensji
fot. PAP
Janusz Gol.

Piłkarze Cracovii we wtorek wznowili treningi w domach. Wszyscy, oprócz kapitana zespołu Janusza Gola, podpisali też aneksy do umów o redukcji zarobków na czas zawieszenia rozgrywek ekstraklasy z powodu pandemii koronawirusa.

Szkoleniowiec "Pasów" Michał Probierz przed świętami wielkanocnymi dał zawodnikom kilka dni wolnego. We wtorek zajęcia w domach zostały wznowione.

 

"Odbywają się one raz dziennie w formie wideokonferencji i biorą w nich udział wszyscy piłkarze. Oczywiście w domach nie da robić nic innego poza ćwiczeniami ogólnorozwojowymi i siłowymi" – wyjaśnił.

 

W kadrze Cracovii jest obecnie 18 piłkarzy zagranicznych. Dostali oni zgodę na wyjazd do swoich krajów. Skorzystało z tego tylko czterech: Słowak Lukas Hrosso, Czech David Jablonsky, Holender Pelle van Amersfoort i Kosowianin Florian Loshaj.

 

"Jeszcze w tym tygodniu mają wrócić do Krakowa" – zapowiedział Probierz.

 

W Cracovii, jak w innych klubach, toczyły się rozmowy dotyczące redukcji wynagrodzeń w czasie zawieszenia rozgrywek ekstraklasy i praktycznie wszyscy podpisali aneksy do swoich umów oprócz kapitana zespołu Gola.


ZOBACZ: Kolejny klub Ekstraklasy obcina pensje

"Faktem jest, że Janusz jako jedyny zawodnik nie popisał porozumienia z klubem. To jest akurat prawda, a pozostałych spekulacji z tym związanych nie komentuję" – stwierdził Probierz.

 

Trener krakowskiego klubu bardzo ostrożnie podchodzi do informacji o możliwym wznowieniu rozgrywek ekstraklasy pod koniec maja.

 

"Trudno się do tego odnieść, bo naprawdę nie wiem jak rozwinie się sytuacja" – podkreślił.

 

Cracovia zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli ekstraklasy, awansowała także do półfinału Pucharu Polski.

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze