Kowalski: Gdyby nazewnictwo lig miało odzwierciedlać poziom, to używalibyśmy niecenzuralnych słów

Piłka nożna
Kowalski: Gdyby nazewnictwo lig miało odzwierciedlać poziom, to używalibyśmy niecenzuralnych słów
fot. PAP
Kowalski: Gdyby nazewnictwo lig miało odzwierciedlać poziom, to używalibyśmy niecenzuralnych słów

Czy najwyższa polska klasa rozgrywkowa powinna nadal być nazywana Ekstraklasą czy może I ligą? Czy ujednolicenie nazewnictwa lig w nawiązaniu do szczebli jest dobrym rozwiązaniem? O tym rozmawiali eksperci w programie "Poranek z Polsatem Sport".

Paulina Chylewska: Mam wrażenie, że chcemy powrócić do nazewnictwa, które znamy sprzed lat, a z drugiej strony stworzyliśmy taką markę jak Ekstraklasa. Kwestie marketingowe, związane z PR są na bardzo wysokim poziomie. O poziomie sportowym nie mówmy. I nagle mamy z tego zrezygnować?

 

Cezary Kowalski: Czytam list prezesa Bońka, który pisze, że "od lat używamy nazewnictwa lig seniorskich, które jest mylące i nie odzwierciedla rzeczywistego szczeble danych rozgrywek". Cóż, gdyby nazewnictwo miało odzwierciedlać poziom tego, co oglądamy, to czasem musiałyby padać niecenzuralne słowa. W wielu sprawach z prezesem PZPN się zgadzam, ale ta, to jakaś absurdalna historia. Co zmiana nazw w polskiej piłce poprawi? Nie wiem jakie intencje kierowały prezesem Bońkiem, by akurat teraz taki temat wyciągać. To trochę temat zastępczy. Od samego mieszania łyżką, herbata słodsza nie będzie. Są tacy, którzy twierdzą, że w obecnej sytuacji ludzie siedzą w gabinetach, kombinują, myślą co będzie, gdy wrócimy do normalnego życia, wymyślają różne rzeczy. To jest naturalne, trzeba myśleć na kilka kroków do przodu, trzeba się wykazać kreatywnością. Ale rodzą się też słabe pomysły i ten do takich się zalicza.

 

Grzegorz Kita: Też nie rozumiem tej koncepcji. Gdyby doszło do zmian, byliby tylko przegrani. Ekstraklasa, w sposób naturalny i oczywisty, jest obecnie postrzegana jako ten produkt "premium". Z marketingowego punktu widzenia. Nazwy mają bardzo duże znaczenie. Nie wyobrażam sobie zmiany nazwy "Ekstraklasa". Nie wyobrażam sobie też zmiany nazwy 1. Liga. Powstały w ten sposób jakiś "potworek nazewniczy" czy "potworek numeracyjny". Nazwanie Ekstraklasy pierwszą ligą, a pierwszej ligi - drugą, dewaluowałyby wartość tych aktywów.

 

 

Program "Poranek z Polsat Sport" od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 do 9:00 w Polsacie Sport i Polsacie Sport News.

WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie