Mistrzotwa świata w short tracku i łyżwiarstwie figurowym odwołane

Zimowe
Mistrzotwa świata w short tracku i łyżwiarstwie figurowym odwołane
fot. PAP
Natalia Maliszewska.

W tym roku nie odbędą się mistrzostwa świata w short tracku ani w łyżwiarstwie figurowym - poinformowała Międzynarodowa Unia Łyżwiarska (ISU). Powodem najpierw przełożenia, a teraz skreślenia zawodów z kalendarza jest pandemia koronawirusa.

Decyzję podjęła podczas czwartkowego posiedzenia online Rada ISU. Stwierdzono, że w obliczu "ludzkiej tragedii na całym świecie, działań podjętych przez władze publiczne i wyzwania logistyczne" nie ma możliwości zorganizowania mistrzostw w innym terminie.

 

Mistrzostwa świata w short tracku miały się odbyć 13-15 marca w Seulu, natomiast w łyżwiarstwie figurowym - 16-22 marca w Montrealu. Odwołano również MŚ w jeździe synchronicznej, zaplanowane na 3-5 kwietnia w Lake Placid.

 

Rywalizacja o medale w łyżwiarstwie figurowym nie odbędzie się po raz pierwszy od 1946 roku. Wtedy organizacja imprezy nie była możliwa z powodu skutków II wojny światowej.

 

Rada ISU zbierze się ponownie 28 kwietnia. Wówczas jej członkowie mają obradować m.in. nad kształtem kalendarza na sezon 2020/21.

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze