MŚ 2022: Pracownicy budujący stadion w Dausze zakażeni koronawirusem

Piłka nożna
MŚ 2022: Pracownicy budujący stadion w Dausze zakażeni koronawirusem
fot. PAP
U pięciu osób pracujących przy budowie stadionu w Dausze wykryto zakażenie koronawirusem.

U pięciu osób pracujących przy budowie stadionu w katarskiej Dausze, który w 2022 roku gościć ma piłkarskie mistrzostwa świata, wykryto zakażenie koronawirusem. Osoby te zostały odizolowane, ale prac na terenie obiektu nie przerwano.

Według agencji AFP zakażonych zlokalizowano w trzech różnych miejscach placu budowy. Pracodawca zapewnił, że chorzy otrzymają odpowiednią opiekę zdrowotną, jak również miesięczne pensje.

 

Wiele przypadków zakażeń w Katarze zostało zdiagnozowanych wśród zagranicznych pracowników. Władze zamknęły znaczną część zakładów i strefę przemysłową, gdzie mieszkają i pracują cudzoziemcy, ale nie zapobiegło to rozszerzaniu się epidemii.

 

Wiele organizacji w Katarze ostrzegało wcześniej, że właśnie wśród grupy pracowników zagranicznych istnieje wysokie ryzyko zakażeń ze względu na warunki bytowe, w jakich przebywają.

 

W Katarze potwierdzono ponad 3700 przypadków zakażeń SARS-CoV-19. Według tamtejszego ministerstwa zdrowia zmarło z tego powodu siedem osób.

 

Piłkarskie mistrzostwa świata 2022 rozpoczną się 21 listopada i potrwają do 18 grudnia. W ostatnim mundialu w Rosji w 2018 roku zwyciężyła Francja.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

AŁ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie