Reprezentant kraju zostaje w VERVIE Warszawa ORLEN Paliwa

Siatkówka
Reprezentant kraju zostaje w VERVIE Warszawa ORLEN Paliwa
fot. Cyfrasport
Igor Grobelny wciąż będzie siatkarzem VERVY Warszawa ORLEN Paliwa.

Igor Grobelny wciąż będzie siatkarzem VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. Dwudziestosześcioletni przyjmujący podpisał ze stołecznym klubem nowy kontrakt, który obowiązywać będzie do końca sezonu 2021/2022.

– Miło nam ogłosić, że Igor Grobelny zostaje z nami. Bardzo cieszymy się z tego faktu – zakomunikował Piotr Gacek, dyrektor sportowy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. – Igor to zawodnik z ogromnym potencjałem. Już w poprzednim, niedokończonym sezonie pokazał, jak wiele potrafi. Nasza drużyna mogła na niego liczyć w każdej sytuacji. A nie były to sytuacje oczywiste. Igor jest przecież przyjmującym, a kilka razy – z powodu kontuzji Artura Udrysa – grał jako atakujący. I sprawdził się świetnie – dodał. – Bardzo liczymy na tego gracza w perspektywie kolejnych rozgrywek. Wierzę, że będzie on silnym punktem zespołu – stwierdził.

 

– Świetnie czuję się w warszawskiej drużynie, a miasto jest super. Naprawdę bardzo dobrze mi się tutaj żyje – zadeklarował. – Cieszę się, że trener Andrea Anastasi nadal widzi mnie w swojej ekipie i chce na mnie stawiać. Z radością podpisałem więc nowy kontrakt. Wracając jeszcze na chwilę do trenera... Poznałem go na kadrze (Andrea Anastasi w 2018 roku prowadził reprezentację Belgii – przyp. red.). Po przepracowaniu z nim całego lata zauważyłem u siebie ogromny siatkarski postęp. Chcę się dalej rozwijać i jestem przekonany, że Andrea mi w tym pomoże – powiedział siatkarz.

 

 

Grobelny po udanym sezonie 2019/2020 otrzymał kilka ciekawych propozycji, szybko zdecydował się jednak podpisać nową umowę z VERVĄ.

 

– Mam w Warszawie wraz z drużyną jeszcze kilka rzeczy do zrobienia – uśmiechnął się. – Poprzedni sezon zakończył się zdecydowanie zbyt szybko, nie chciałem więc zmieniać klubu – wyjaśnił. – Poza tym w Warszawie i w oddalonym zaledwie o 100 kilometrów Radomiu, w którym się urodziłem, mam wielu bliskich znajomych. To też argument, żeby pozostać w stolicy. Co ciekawe, VERVA będzie moim pierwszym klubem w karierze, w którym spędzę trzy lata. Od 2016 roku kluby zmieniałem po każdym sezonie – przypomniał.

 

W niedokończonym sezonie 2019/2020 PlusLigi Igor Grobelny pojawił się na boisku w 17 meczach (37 setach) i zdobył dla swojej drużyny 95 punktów: 79 atakiem (45,14% skuteczności), 11 blokiem i 5 zagrywką. Dwa razy uhonorowany został statuetką MVP. W rozgrywkach CEV Ligi Mistrzów natomiast wystąpił w 6 spotkaniach (15 setach), w których wywalczył dla VERVY 47 „oczek”: 39 atakiem (46,43% skuteczności), 4 blokiem i 4 zagrywką.

 

– Moje indywidualne dokonania nie są najważniejsze. Ale po niespodziewanie przerwanych rozgrywkach PlusLigi i nie najlepszym występie w CEV Lidze Mistrzów jestem głodny sukcesów. W nadchodzącym sezonie chcę walczyć o medale! – zakończył.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie