Włoskie media: Muzaj znalazł nowy klub

Siatkówka
Włoskie media: Muzaj znalazł nowy klub
fot. Cyfrasport
Włoskie media: Muzaj znalazł nowy klub!

Reprezentant Polski ma za sobą kapitalny sezon, w którym zgromadził najwięcej punktów w sezonie zasadniczym rosyjskiej Superligi. Ostatnio mówiło się o tym, że Maciejem Muzajem są zainteresowane m.in. kluby PlusLigi, jednak wszystko wskazuje na to, iż ktoś inny wygra wyścig o jego względy...

Zawodnik Gazpromu-Jugry Surgut zdobył aż 436 punktów w sezonie zasadniczym, dystansując konkurencją. I to nie byle jaką, bo na drugim miejscu znalazł się Georg Grozer. Niemeic stracił do niego aż 96 oczek! Muzaj to czwarty obcokrajowiec w historii rosyjskiej Superligi, który wygrał klasyfikację na najlepiej punktującego siatkarza sezonu zasadniczego.

Zobacz także: Sokołow zamienił Zenit na innego rosyjskiego giganta

 

Jego wielka forma nie pozostała niezauważona. Było więcej niż pewne, że Polak będzie mógł przebierać w propozycjach z mocnych klubów. Mówiło się o m.in. Uralu Ufa, Kuzbassie Kemerowo, Fakiele Nowym Urengoju czy... Vervie Warszawa Orlen Paliwa. Wicemistrz Polski bardzo chciał sprowadzić Muzaja, jednak problemem miały okazać się pieniądze. W rozmowie z Polsatsport.pl potwierdził też zainteresowanie Cucine Lube Civitanovy.

- Najpierw chciałem dograć sezon w Surgucie do końca. Potem wybuchła epidemia i sprawa ucichła - powiedział.

 

Gian Luca Pasini poinformował w środę, że Muzaj nie zostanie w dotychczasowym zespole. Jak wynika z jego ustaleń, nowym klubem siatkarza ma być Ural Ufa.

 

Ural zajął w sezonie zasadniczym 12. miejsce (w elicie gra 14 zespołów). Na pewno był to wynik poniżej oczekiwań, jednak trener Victor Sidelnikov liczy na znacznie lepsze rezultaty w kolejnych rozgrywkach. Potencjał sportowy i przede wszystkim finansowy ma być spory.

 

W nowym klubie Muzaj spotka m.in. Nicolę Jovovica czy... Aleksieja Spiridonowa.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie